BURSA'DA BİR İLK: STYLISH HAIR NIGHT  2019 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR
 Üstlendikleri her programda kendilerinden söz ettirmeyi başaran başarılı iş kadını Saliha Güler ve yaptığı organizasyonlar ile sosyal medyada büyük beğeni toplayan Blogger/Organizatör Gözde Avcı 6 Aralık gecesi gerçekleşecek ödül törenin detayları hakkında bilgi verdi.

ÖDÜL TÖRENİ BURSADA İLK OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR

6 Aralık’ta gerçekleşecek olan Stylish Hair Night 2019 Ödülleri aynı zamanda kadınlar matinesi konsepti ile birleştirilerek ödül töreni sonrası program kapsamında bir takım eğlence gösterileri olacak. Gecede Saliha Güler 25.kariyer yılına özel birtakım saç showlarına imza atarken, gecenin  After party bölümünde ise  Ünlü Dj ve Tv Programcısı Kemal Doğulu sahne alacak.

Özlüce Moda Davette gerçekleşecek gecede verilecek ödüller ise şöyle,

YILIN EN YARDIMSEVER KADIN DEĞERİ ÖDÜLÜ FULDEN URAS'a

YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN DJ SANATÇISI ÖDÜLÜ KEMAL DOĞULU'ya

YILIN EN İYİ KİŞİSEL GELİŞİM VE ASTROLOJİ UZMANI ÖDÜLÜ NURAY SAYARI'ya

YILIN BURSA YERELİNDE EN İYİ KADIN SUNUCUSU ÖDÜLÜ SEVDA KURUL'a

YILIN BURSA YERELİNDE EN İYİ TV KANALI ÖDÜLÜ ise LINE TV'ye

takdim edilecek.

 

GECENİN SOSYAL SORUMLULUK YANI VANDA BULUNAN İLKOKULLAR VE KELEBEK ÇOCUKLAR DERNEĞİ

Geceye girişler ücretli olup ücret karşılığında katılımcılardan bilet yanında kalem-defter- kitap veya kıyafet getirilmesi istenecek. Bunun amacı ise o gece toplanan tüm materyaller Vanda bulunan ilkokullara gönderilecek. Toplanan ürünlerin ve materyallerin teslimini ise geceye ev sahipliği yapan Proje Yürütücüleri Gözde Avcı-Saliha Güler ve Proje Danışmanı Furkan Aydın yapacak.Gecenin bir önemli diğer yanı ise toplanan gelirin bir kısmı Kelebek Çocuklar Derneğine bağışlanacak. 

              Osman Çetin: Öncelikle merhaba. Sizi tanıyabilir miyiz ? Gözde Avcı kimdir? Blogger olmak nedir ve sizce sosyal medyanın günümüzdeki konumu nedir?   

              Gözde Avcı: Öncelikle merhaba. Ben Gözde Avcı. 30 yaşındayım. Bir çocuk annesiyim. Blogger olmadan önce ev hanımıydım. Bloggerlığa başlama sebebim mutfak ve yemek pişirme konusunda çok iyi olduğumu düşünmemdir. Eskiden kişisel sayfamdan yaptığım yemekleri paylaşırken bir rahatsızlık yaşanması sonucu paylaşımlarımı bir blog haline getirmek istedim. Aslında blogger olmak gibi bir hedefim yoktu. Yaptığım sunumları,yemekleri ve kahveleri paylaştım ve bunun sonucunda ilgi görmeye başladım. Bu şekilde devam etti. Bu paylaşımlar devam ederken insanlar özel hayatımı merak etmeye başladılar. Gözde Hanım mutfak dışında nasıl bir anne, nasıl bir eş ve nasıl bir insan sorularını almaya başladım. Bu sorular karşılığında takipçilerimin gününe günaydın diyerek başladım. Gün içinde yaptığım eylemleri anlatmaya başladım. Bu şekilde çok güzel bir kitleye ulaştım. ‘En Gözde Tarifler’ isimli bir bloğum ve İnstagram sayfam var. Her gün büyümeye devam ediyor. Ben de sayfamda aktif bir şekilde paylaşımlarıma devam ediyorum. Sosyal medya ve alt başlığında bloggerlığı bulunmaz bir nimet olarak tanımlayabilirim. Doğru kullanım yapıldığı takdirde çok iyi bir araç. Oğlum interneti benim gözetimim altında kullanıyor. Ebeveynlerin en büyük hatası ise sussunlar diye çocukların eline tablet,bilgisayar ve telefon vermek oluyor. İnternetin kötü örnekleri de mevcut örneğin Mavi Balina oyunu vb. gibi. Sosyal medya bu konuda bilinçlendi. Bloggerların soysal medyayı doğru kullanması gerektiğine inanıyorum. Hangi konuda paylaşım olursa olsun bloggerlar interneti doğru kullanma konusunda örnek olmalıdır.

               Osman Çetin: Tarzınızı diğer meslektaşlarınızdan ayıran özelliğiniz sizce nedir?

 

               Gözde Avcı: Öncelikle blogger olarak tanınmamın dışında yaptığım organizasyonlar ile de tanınıyorum. Bursa’da Kadınlar Matinesi ve kahvaltı etkinlikleri düzenlemiştim. Beni ben yapan en önemli özelliğim ise profesyonel olmam. Benim için en ufak bir organizasyon için dahi konsept,teknik ve sosyal anlamda her şey mükemmel olmalı. Mekan ve servis konusu bir diğer önem verdiğim konulardan. İnsanlar benim düzenlediğim etkinliklerden çıktıktan sonra En Gözde Tarifler’in düzenlediği çok kaliteli bir organizasyondu ve çok eğlendik demelerini istiyorum. Diğer meslektaşlarıma saygısızlık etmeden önem verdiğim maddeleri bu şekilde açıklayabilirim. Önüme bir çok teklif geldiğinde gerek bireysel gerek kurumsal olarak, önem verdiğim bu maddelere uyması açısından Saliha Hanım ile konuştuğumuz Stylish Hair Night 2019 Ödül Töreni’ne direkt tamam dedim. Çünkü karşımdaki isim çok önemliydi. Karşımdaki isim ile karşılıklı birbirimizi taşıyacağımıza inandım ve kaliteli bir iş olacağına bu sayede eminim.

               Osman Çetin: Düzenlenmekte olan Stylish Hair Night Ödül Töreni ile ilgili düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

               Gözde Avcı: Bursa’da ilki gerçekleşen bir gece olacak. Bu gece sadece ödül töreni vasfı taşımamakla birlikte bir çok kişiye dokunmayı hedefliyor. Bir çok konsept barındıran bir gece olma özelliği var. Saliha Güler’in saç showu olacak. Filiz Özel imzalı bir defile gerçekleştirilecek. Gecenin sürprizi kaçmaması adına detayları o gece hep birlikte görelim diyorum. Bizim için çok kıymetli bir diğer durum ise Van’da bulunan bir ilkokula Furkan Aydın, Saliha Güler ve şahsım Gözde Avcı olarak kırtasiye ve giyim yardımı yapacak olmamızdır. Bu yardımı ödül töreni ile birleştirdik. Şu an için ilgi çok güzel ve beklentimizin üzerinde. Fulden Uras’ın geceye katılımı ile Kelebek Çocuklar’a gecede elde edilen gelirin bir kısmı bağışlanacak. Bu gecede Kemal Doğulu da bize eşlik edecek. After party kısmında Kemal Doğulu güzel performansıyla geceye renk katacak. Yılın en iyi astroloji ödülü ise Nuray Sarayı’ya verilecek. AS Tv ve LİNE Tv Sevda Kurul bizlerle birlikte olacak. Basına açık bir gece olacak ve yılın en iyi haber programı ödülü kanala takdim edilecek. Gazete Bursa ailesi olarak sizler de gecemize davetlisiniz.

               Osman Çetin: Öncelikle merhaba. Saliha Güler kimdir ? Size neden ‘Oynatan Kuaför’ deniyor ? 25 yıllık meslek hayatınızda yaşadığınız zorlukları bizimle paylaşır mısınız ?

                Saliha Güler: Tabii ki. Öncelikle merhaba. Ben Saliha Güler. 36 yaşındayım. Yaklaşık 25 yıldır bu mesleği yapmaktayım. Kendi isteğim ile 12 yaşında bu mesleğe başladım. Yaşımın küçük olmasından dolayı başta ailem destek vermemişti. Ama ilk patronumun bana verdiği güven ve yeteneğimi fark etmesi üzerine her şey daha güzel ilerlemeye başladı. İlk başladığım günden bugüne gelmek için çok emek verdim; yer süpürmek,çay servisi yapmak gibi. İlkokul zamanında bu mesleğe başladım ve ilkokul mezunuyum. Mesleğime devam ederken okulu bıraktım ve kendini geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu; başarıya giden tek yolun okul olmadığını hepinize hatırlatmak isterim. Çok istediğim bir meslekti. Küçükken barbie bebeklerimin saçlarını kesip, keçeli kalemlerle boyardım. Her gün farklı modeller yapar ve örgü örerdim. 7-8 yaşında başladığım bir alan. 5 yıl aralıksız çalışmaya devam ettim. Sonra başka bir yerde 3 yıl çalıştım. 21 yaşına geldiğim zaman kendi işletmemi açtım. Eşimin desteği çok büyük. Bu konuda ona teşekkür ediyorum. Her zaman yanımda ve bana destek veriyor. Dördüncü iş yerimde ikamet ediyorum. Bunun sebebi yenilikleri çok sevmem. Yeni şeyler kattıkça geliştiğime inanıyorum. Bu sebeple yurt dışında eğitim aldım. Bir haftalık bir eğitimdi. Georgiy Kot tarafından verildi. Bu süreçten sonra ben de eğitim vermeye başladım. Estetiğe ve uyuma çok önem veriyorum. İş hayatım, iş yerim ve sosyal medya hesabım bu konuda hep istediğim gibi ilerliyor.

             Osman Çetin: Saliha Hanım siz bir saç tasarımcısınız Gözde Hanım ise bir blogger. Aranızdaki uyumun sebebi nedir?

              Saliha Güler: Biz Gözde Hanım ile geçen yıl tanıştık. Düzenlediği bir organizasyona davet etmişti ve o gece çok güzel geçti. Kadınlara yönelik bir geceydi. Aradan geçen bayağı bir süreden sonra iletişim kurduk. Birlikte sohbet ederken benim eğitim vermeye başlamam ve onun da organizasyon işinde olması nedeniyle sohbetimiz ilerledi. Takipçilerimizin sayısının fazla olması sebebiyle kendimizi Stylish Hair Night gecesinde bulduk. Bu kararı birlikte verdik. Birlikte güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.


         Osman Çetin: Röportajın sonuna geldiğimize göre, eklemek istediğiniz başka konular varsa eğer bizimle paylaşır mısınız ?

                Saliha Güler: Bu mesleğin okulunu okumuş biri olarak söylemek istediğim şey stajyerlerimizin eğitimine mesleki ve insani olarak önem verilmesi gerektiği. Kurduğum ekip bu şekilde ilerliyor ve bunun farkındalığını yaşıyorlar. Gazete Bursa
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner50

banner37

banner36

Sağlık çalışanlarına Boneli destek
Bursa Kanserle Savaş Derneği, sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla sağlık personellerine bone...

Haberi Oku