14 Şubat 2016 Pazar
Türkiye, Suriye'de YPG mevzilerini bombalıyor

Asker kaçaklarına şok üstüne şok !

Asker kaçaklarına göz açtırılmayacak !

02 Kasım 2013 Cumartesi 11:04
Bu haber 290 kez okundu
 Asker kaçaklarına şok üstüne şok !
Bakanlık asker kaçakları için üç koldan harekete geçti.

Bakanlık, 650 bin asker kaçağını üç koldan aramaya başladı. Kaçaklar, GBT ve UYAP ağı yanı sıra ikamet bildirim sistemi üzerinden otel ve tatil köyünde de aranacak.

Bugün gazetesinden Kamil Elibol'un haberine göre Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Daire Başkanlığı (ASAL), İçişleri Bakanlığı’na yoklama kaçağı ve bakayaların 650 bin olduğunu bildirdi. Bu kaçakların kimlik bilgileri, Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) ile Genel Bilgi Toplama (GBT) sistemi dışında Geçici İkamet Yerleri Kimlik Bildirme Sistemi’ne (GİYKİMBİL) de girildi.

24 SAAT AKTİF

Ülke genelinde yaklaşık 15 bin kullanıcısı olan ve 7 gün 24 saat çalışan sistemle arama-yakalama kararı olanlar dışında asker kaçakları da sorgulanacak. Otel, motel ve tatil köyünde konaklayan ya da sağlık kuruluşlarında yatarak tedavi gören yoklama kaçağı ve bakayalara işlem yapılacak.

TEBLiGAT YAPILACAK

Polis veya jandarma, konaklama tesisleri ile hastanede yatan asker kaçaklarını mesai saatlerinde en yakın askerlik şubesine teslim edecek. Mesai saatleri dışı ya da hafta sonlarında ise asker kaçaklarına 15 gün içinde Askerlik Şubesi’ne gitmeleri için tebligat yapılacak. İki yıla kadar yoklama kaçağı olan biri  işlemlerini kendi tamamlarsa 593 lira para cezası ile kurtulacak. Tebligata rağmen 15 gün içinde teslim olmayan ve yakalanan kaçaklara 2 bin 376 TL idari para cezası uygulanacak.
Haber Kaynağı:

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV