09 Şubat 2016 Salı
Arena'da gol güellosu

Doğu-Batı Kardeşlik Platformu Bursa'da Toplandı

Kürt meselesini adalet ve kardeşlik ekseninde müzakere edip çözüme yönelik ortak bir dil geliştirmek isteyen Doğu-Batı Kardeşlik Platformu 3. istişare toplantısını Bursa'da yaptı.

28 Nisan 2012 Cumartesi 15:44
Bu haber 367 kez okundu
Doğu-Batı Kardeşlik Platformu Bursa'da Toplandı
Yeni Asya Vakfı'nda bir araya gelen platform üyeleri, konuyu enine boyuna tartıştı. Doğu-Batı Kardeşlik Platform Sözcüsü Hasan Ünal, doğusuyla batısıyla tüm toplumu etkileyen sorunun hak ve adalet zemininde çözümünün aciliyet kazandığını dile getirdi. Sorunu, İslam kardeşlik hukuku çerçevesinde müzakere etmek ve çözüme yönelik ortak bir söylem geliştirmek için İslami duyarlılık sahibi tüm doğu ve batı sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmeyi amaçladıkları ifade eden Ünal, bu kapsamda ciddi çalışmalar yapıldığını vurguladı. 

Bursa'da gerçekleştirilen toplantıya 35 ilden 100'e yakın sivil toplum temsilcisinin katıldığını belirten Ünal, şu bilgileri verdi: "Doğu-Batı Kardeşlik Platformu, buna bağlı olarak önümüzdeki temmuz ayında İstanbul'da tüm sivil toplum kuruluşlarının katıldığı 'Türkiye Buluşması'nı gerçekleştirme kararı almıştır. Müslüman toplumun biraya geldiği ortak bir zeminin inşası yönünde en önemli aşamayı ifade eden İstanbul'daki toplantı ile ilgili hazırlıklar tamamlanarak son aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Bunun öncesinde Mayıs ayında Mardin'de bir toplantı daha yapılacak."
Haber Kaynağı:

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV