10 Şubat 2016 Çarşamba
Arena'da gol güellosu

ESED VAHŞETİ !

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’e bağlı güçler bebek-kadın ayrımı yapmadan masum sivilleri katlediyor.

09 Haziran 2012 Cumartesi 10:50
Bu haber 772 kez okundu
ESED VAHŞETİ !
 2 hafta önce Hula ilçesinde katledilen 108 kişiden 49’u çocuktu. Humus’un Kubeyr köyündeki vahşet 30 çocuğun sonu oldu. İngiliz The Telegraph gazetesine konuşan görgü tanıklarının anlattıkları, vahşetin boyutunun ne kadar büyük olduğunu ortaya koydu.Köyün yakınlarındayaşayan Ebu Hişam El Humali adlı birgörgü tanığı, katliamın ardından Kubeyr’e gittiğini anlattı.
Suriye'nin Kubeyr köyünde 2 aylık bebeklerin bile kafalarının kesildiği belirtildi. Bir annenin iki çocuğuyla yakıldığı bildirildi. İki günlük çabalarının ardından köye ulaşan BM gözlemcileri de bölgede yanmış evler dışında bir şey kalmadığını kaydetti.

El Humali, “2 aylık bir bebeğin başı yoktu. Yakılmış bir kadın cesedi gördüm. İki çocukdabukadına sarılmış,buşekildeölmüşler” diyekonuştu. Eski biraskerdekatliamın ardından gittiği köyde gördüklerini paylaştı. Eski asker, “Evlere girdim. Çocukların başı kesilmiş, bazılarının da kolları. Bazı cesetler de yakılmış” diye konuştu. Muhalif kaynaklar, ordunun çarşamba günü yaptığı saldırının ardından Şehhiba adlı milislerin geldiğini belirtti. Rejim lehinde sloganlar atanmilislerin evlerde insanları katlettiği kaydedildi.

‘İNSAN PARÇALARI VAR’

İki günlük uğraşların ardından köye ulaşan BM gözlemcileri de köyde yakılmış evler dışında bir şey kalmadığını belirtti. Gözlemcilerle birlikte köye gelen İngiliz BBC kanalının muhabiri, köyde ceset kokularının hakim olduğunu ve etrafta beyin parçaları ile donmuş kan pıhtıları olduğunu kaydetti. Uluslararası toplumunt epkilerine kulak tıkayan Esed rejimi ise Humus’a yönelik saldırılarını sürdürdü. Halidiye bölgesine 5-10 dakikada bir bomba düştüğü belirtildi.Haber Kaynağı:
Anahtar Kelimeler: Suriye, Suriye, Kadın, Hakim

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV