12 Şubat 2016 Cuma
PFDK, Bursaspor’a ceza yağdırdı!

Özel Reşha Sağlık Meslek Lisesi Erzurum'da da şube açtı

Sağlık eğitimi alanında Türkiye'nin sayılı kurumlarından Özel Reşha Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 24. şubesini Erzurum'da açtı. Dadaşkent'teki binasında eğitime başlayan okul, acil tıp teknisyeni (ATT) ve hemşire yetiştirecek. 306...

05 Ekim 2013 Cumartesi 12:45
Bu haber 639 kez okundu
Özel Reşha Sağlık Meslek Lisesi Erzurum'da da şube açtı
Sağlık eğitimi alanında Türkiye'nin sayılı kurumlarından Özel Reşha Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 24. şubesini Erzurum'da açtı. Dadaşkent'teki binasında eğitime başlayan okul, acil tıp teknisyeni (ATT) ve hemşire yetiştirecek. 306 öğrenci kapasiteli okulda, şu anda 72 öğrenci buluyor.

Reşha Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Aslan, yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında öğrencilerinin, Palandöken Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uygulama yapacağını söyledi. Okullarında fizik, kimya, biyoloji ve uygulamalı eğitim laboratuvarları bulunduğunu belirten Müdür Aslan,"Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki şubelerimize Erzurum'u ekledik. 24. şubemizi Erzurum'a açarak, bölgenin beşeri sermayesine katkı sağlamak istedik. İlk etapta 96 hemşire ve 48 ATT ile ülkemizin sağlık ordusuna yeni personel kazandıracağız. Bölgede sağlıkta ara eleman ihtiyacı vardı. Bu sıkıntıyı görerek Erzurum'a yeni şubemizi açtık. Önümüzdeki günlerde diğer çevre illerde de yeni eğitim kurumlarımızı sağlığa kazandıracağız." dedi. Mustafa Aslan, öğrencilerin 11 ve 12. sınıflarda kamu hastanelerinde staj göreceğini sözlerine ekledi.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV