Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma mücadelesinin toplumun tüm katmanları tarafından benimsenmesine çalışan bir sivil toplum kuruluşu olarak KOBİ’lerin problemlerine çözüm bulmak amacı ile 1989 yılında Ankara’da kurulmuş TOSYÖV (Türkiye Orta Ölçekli Sanayiciler ve Yöneticiler Vakfı) Vakfı.

22 TOSYÖV il derneği bulunuyor. Girişimcilik kültürünün gelişmesinde etkili rolleri var bu şubelerin. KOBİ’lere ulusal ve uluslararası piyasalarda güçlü birer yapı kazandırma gayreti içinde çalışıyorlar. 

TOSYÖV Bursa Destekleme Derneği ise 23 Kasım 1990 yılında kurulmuş. KOBİ’lerin gönüllülük ilkesi dahilinde bir araya toplanmış ve Bursa’lı KOBİ’lerin sesi olan önemli bir sivil toplum kuruluşu. STK’ların önemini bilen KOBİ’ler ve iş insanları bu derneğe üye.

TOSYÖV Bursa, bölge kaynaklarını ve değerlerini öne çıkararak, ekonomik ve sosyal kazanca katkıda bulunan bir platform. Bölgesinin ve ülkesinin sürdürülebilir kalkınmasında etkili rol alan KOBİ’lere inanarak faaliyetlerini sürdürmekte. Fark yaratan çalışmalarıyla TOSYÖV Bursa markalaşmış sivil toplum kuruluşları arasında. Öyle ki etkin ve yetkin üyeleriyle kentimizin sosyo-ekonomik gelişmişliğine katkısını gelecekte daha da arttıracak, KOBİ’lerin ve girişimcinin sesi soluğu olmaya devam edecek güçlü bir profil çiziyor.

GENÇ VE DİNAMİK EKİP

Kobilerin rekabet gücünü artıran, paydaşları (üniversite-kurumlar-siyaset-bürokrasi-kent) ve yurtdışı benzerleri ile etkin iletişim kuran, sorun/eksikleri tespit edip, çözümleri ortaya koyan, farkındalık yaratan fikirleri ile üyelerine ve topluma değer katan dernek TOSYÖV Bursa Şubesi’nde 21. Dönem Genel Kurulu gerçekleşti. Bursa tarihinde bir ilke imza attı TOSYÖV ve geçmiş dönemde Mersin Şubesi olmak üzere an itibariyle Aydın (Nazilli) ve Denizli’de olduğu gibi Bursa’da da Şube Başkanlığı görevine bir hanımefendi seçildi.

Gerek sosyal platformlarda, gerekse iş dünyasında ve hayatın her kademesinde kadınlarımızı başarılı profilleri ile görmek gurur verici.

Tosyöv Bursa’da da geçmiş dönemlerde yönetim kurullarında görev alan bir dönem Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Dr. Gül Çiçek Zengin Bintaş 21. Genel Kurulda TOSYÖV Bursa Şubesi üyelerinin tamamının oyuyla 21. Dönem Başkanlığı için bayrağı teslim aldı. Genç ve dinamik ekibi ile ve dahi yönetim kurulunda bulunan bayan üye sayısı ile erkek üye sayısı arasında eşitliği muhafaza ederek yeni dönemde iddialı projelerle Bursalıların hizmetinde olacakları mesajını verdi Zengin Bintaş.

BAŞARILI BİR PROFİL

Dr. Gül Çiçek Zengin İzmir doğumlu. Ekonomi bölümünde lisans derecesini aldıktan sonra Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Yüksek Lisansını tamamlayarak yine aynı bölümde Doktora yapmış. Aynı zamanda İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Endüstriyel Tasarım Yüksek Lisansını tamamlamış. 2002 yılında İzmir’de başladığı iş hayatında elektronik ve metal sektöründeki çeşitli pozisyonlardaki deneyimi ve girişimciliği sonrası, Bursa’da otomotiv ve yazılım sektörlerinde Ar-Ge, inovasyon çalışmaları yapan Mubitek Tasarım ve Bilişim firmasında Genel Müdür (ortak) olarak çalışmaya başlamış. Tasarım, ekonomi ve inovasyon konularında edindiği tecrübeleri Mubitek’e aktararak başarılı projelere imza atmış. 20 yıla yaklaşan iş tecrübesi sonucunda inovatif ürünler/hizmetler geliştirmek üzere İNODAN firmasını kurmuş.

2012 Eylül ayında Bursa’ya gelen Gül çiçek Zengin yaklaşık yedi yıldır Bursa’da pek çok sivil toplum kuruluşunda görev yapıyor. Bursa’nın çeşitli sanayi bölgelerinde Ar-Ge farkındalık etkinlikleri düzenliyor ve inovasyon eğitimleri ile de birçok sivil toplum kuruluşu yönetim kurullarında aktif çalışmakta, bu konularda eğitim vermekte. Aynı zamanda sporcu. Aikido, Judo ve Taekwondo yapıyor. Son zamanlarda kayak sporu ile ilgilendiğini görüyoruz. Beş yaşlarında bir oğlu var. İşadamı Uçak ve Yüksek Makine Mühendisi Mustafa Bintaş ile evli. Endüstriyel tasarım alanında bir adet patenti ve iki adet endüstriyel tasarım tescili olan Gül Çiçek Zengin iyi derecede İngilizce biliyor. Ekonomi ve inovasyon konularında zaman zaman köşe yazısı yazıyor.

YENİ DÖNEM İDDİALI PROJELER

Bursa KOBİ’si, Türkiye KOBİ’si ve Dünya KOBİ’si sloganını kurumsal kimliğinin parolası yapan TOSYÖV Bursa’da Dr. Gül Çiçek Zengin Bintaş ile yepyeni bir dönem başladığını görebiliyoruz. Kendisini çalışma ofisinde ziyaret ederek hem tebriklerimi ilettim ve hem de yeni dönem projelerini dinleyerek heyecanına tanıklık ettim. 9 Ocak’ta göreve gelen yeni yönetim kurulu ile Başkan Bintaş 14 Şubat’ta saat 10.00 da Manej Cafe’de kamuoyunun önüne çıkacaklar ve yeni dönem projelerini basın mensupları ile paylaşacaklar. Başkan, TOSYÖV Bursa Şubesi olarak düzenleyecekleri basın toplantısına saklasa da heyecanını, yine de birkaç önemli bilgiyi ben sizlerle öncesinde paylaşmış olayım değerli okurlarım.

Tosyöv Bursa Ar-Ge ve Yenilik Merkezi, Arabuluculuk Merkezi, İçişleri Bakanlığı Sosyal Sorumluluk Projesi (Dezavantajlı gruplar için), Tosyöv Bursa KOBİ Ödülleri, Mentörüm Tosyöv Bursa,

KOBİ’lerde İş Sağlığı ve Güvenliği Tarama Projesi, AB projesi, Sanayi Deneyim Okulu (50 öğrenciye sanayide staj ve çalışma imkânı), Genç Girişimciler Platformu, SİAD Platformu (İş, sanayi ve ekonomi ile ilgili gündem toplantıları ve değerlendirmeler). Konu başlıkları oldukça iddialı gördüğünüz gibi. TOSYÖV Bursa YouTube kanalına beş dakikalık videolar yüklenecek ve böylece sektörler arası network kanalı da oluşturulabilecek. Dijital ortamda kurulacak mentörlük sistemi ile üyeler interaktif bir şekilde birbirleri ile bilgi alışverişinde bulunabilecek. Girişimcilik kursları yeni donemde de devam ediyor. Konu başlıklarının açılımlarını basın toplantısı sonrası yeniden ele alalım.

Bu genç ve dinamik ekipte başkan yardımcılığı görevinde İşadamı Bahadır Celal Manasoğlu ve Esra İnhanlı var. Yüzde 60 sanayici yüzde 40 hizmet sektöründen oluşuyor yönetim kurulu. 130 üyesi bulunan Bursa Şubesi’nde başarılı isimler yer alıyor ve Dr. Zengin’e destek olmak için gerekeni yapacaklarını ifade ediyorlar. Bu durumun kendisine güç verdiğini söylüyor Gül Çiçek Zengin.  Altı komisyon görev yapacak yeni dönemde. Günün ekonomik, sosyal koşullarını takip ederek, üyelerinin üretim ve yönetim kültürlerini güncel tutmak TOSYÖV Bursa Destekleme Derneği’nin ana amaçları içerisinde yer alıyor. Türkiye’ nin üretim gücünün yüzde 90‘ ına sahip KOBİ’lerin her birini ‘Vizyoner KOBİ’ yapma yolunda yol gösterici olmayı hedefliyorlar.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner27

banner37