BURSA'DA SPOR:
Spor Şenliklerinde Atletizm Coşkusu
 Nilüfer Belediyesi’nin, düzenlediği 18. Uluslararası Spor Şenlikleri müsabakalar ve etkinliklerle
devam ediyor. Şenlikler kapsamında düzenlenen atletizm yarışları büyük katılımla gerçekleşti. Ali
Durmaz Stadyumu’nda düzenlenen müsabakalarda 53 okuldan 348 öğrenci ter döktü. 100 metre koşu,
4x 100 metre bayrak yarışı, gülle atma ve uzun atlama dalında yarışan öğrenciler dereceye girebilmek
için mücadele etti. Başarılı olan takım ve öğrencilere kupa ve madalyalarını Nilüfer Belediye Başkan
Yardımcısı Sibel Özer verdi. Kurum olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını ifade
eden Sibel Özer, müsabakaların dostluk ve centilmenlik içinde geçmesinin mutluluk verici olduğunu
söyledi.

Gün boyu süren yarışmalar sonunda dereceye girenlerin sıralaması şöyle oluştu:

Genç Kızlar 4x100 metre bayrak yarışı

1.İslam Uyar MTAL
2.Nilüfer Özel Eğitim Kurumları
3.Özel Çamlıca Anadolu Lisesi
4.Feriha Uyar MTAL

Genç Erkekler 4x100 metre bayrak yarışı

1.Nilüfer Özel Eğitim Kurumları
2.İslam Uyar MTAL
3.M.Kemal Coşkunöz MTAL
4.Nur Hayati Kutcan MTAL

Yıldız Kızlar 4x100 metre bayrak yarışı

1.İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
2.Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu
3.Işıktepe Rüveyde Dörtçelik Ortaokulu
4.Hasanağa Ortaokulu

Yıldız Erkekler 4x100 metre bayrak yarışı

1.İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
2.Görükle Özel Final Okulları
3.Çalı Şht.P.Kur. Yar. İlker Çelikcan Ortaokulu
4.Sadettin Türkün Ortaokulu

Küçük Kızlar 4x100 metre bayrak yarışı

1.Özel Özlüce Sınav okulları
2.Şht. Murat Alkan İmam Hatip Ortaokulu
3.İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu
4-Yaylacık Ortaokulu

Küçük Erkekler 4 x 100 metre bayrak yarışı

1.Çalı Şht.P.Kur. Yar. İlker Çelikcan Ortaokulu
2.Özel Özlüce Sınav Okulları
3.Özel Era Okulları
4.İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu

100 metre Genç Kızlar koşu

1. Gözdenur Örencik (Nilüfer Özel Eğitim Kurumları)
2.Dilek Aslan (Özel Özlüce Sınav Okulları)
3. S.Ebrar Sahır ( İslam Uyar MTAL)
4.Eslem Arslan (M.Kemal Çoşkunöz MTAL)

100 metre Genç Erkekler koşu

1. Kubilay Turhan ( Nur Hayati Kurtcan MTAL)
2. Alperen Aslan ( Nilüfer Özel Eğitim Kurumları)
3. Sinan Kılıç (İslam Uyar MTAL)
4. Akın Güney (Özel Sınav Okulları Demirci Kampüsü)

100 metre Yıldız Kızlar koşu

1.Damla Altın (Kayapa Ortaokulu)
2. Alina Şirin (İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu)
3. Nisanur Ertürk (Çalı Şht.P.Kur. Yar. İlker Çelikcan Ortaokulu)
4.Rana Göksan (Hasanağa Ortaokulu)

100 metre Yıldız Erkekler koşu

1 Necati Uysal (Görükle Özel Final Okulları
2.Furkan Aslan (Kayapa Ortaokulu)
3.Mert Emir Tesel (İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu)
4.Y.Emre Kırkacıoğlu ( Özel Özlüce Sınav Koleji)

100 metre Küçük Kızlar koşu

1.Beyza Kuşgöz ( Şht. Murat Alkan İmam Hatip Ortaokulu)
2.Sümeyye Taştanoğlu ( Yaylacık Ortaokulu)
3.Bilge Bayraktar ( Özel Özlüce Sınav Koleji)
4.Tuana Birkay (İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu)

100 metre Küçük Erkekler koşu

1.Hüseyin Yavuz (Çalı Şht. P. Kur. Yar. İlker Çelikcan Ortaokulu)
2. Yasin Azak (Kayapa Ortaokulu)
3.Turan Şahin (Zekai Gümüşdiş Ortaokulu)
4. Kerem Ali Reisoğlu ( Yaylacık Ortaokulu) + Özbek Akgül (Şht. Murat Alkan İ.H. O.Ok)

Gülle Atma Genç Kızlar

1.Sıla Buluç (Özel Çamlıca Anadolu Lisesi)
2. Çağla Yasarov (Nilüfer Özel Eğitim Kurumları)
3. Adilenur Güler ( İslam Uyar MTAL)
4. Emel Narin (Feriha Uyar MTAL)

Gülle Atma Genç Erkekler

1.Yakup Çöl ( Nur Hayati Kurtcan MTAL)
2.Bilal Çiftçi (Nilüfer Özel Eğitim Kurumları)
3.Boğaç Emir Özdemir (Özel FKM Okulları)
4. Mustafa Karaağaç (İslam Uyar MTAL)

Gülle Atma Yıldız Kızlar

1.Elifnur Yılmaz (Şht. Murat Alkan İmam Hatip Ortaokulu)
2. Müge Ocak (İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu)
3. Nagam Çacaul (Yaylacık Ortaokulu)
4. Zümra Nalbantoğlu (Hasanağa Ortaokulu)

Gülle Atma Yıldız Erkekler

1.Ali Şahin Bozkurt Çalı (Şht. P. Kur. Yar. İlker Çelikcan Ortaokulu)
2. Ilgaz Kılınç (İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu)
3. M.Ali Yılmaz (İsmail Karasu İmam Hatip Ortaokulu)
4. Utku Bilgiç (Özel Özlüce Sınav Okulları

Gülle Atma Küçük Kızlar

1.Nisanur Oruç (İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu)
2.Sümeyye Bayrak (Zekai Gümişdiş Ortaokulu)
3.Yağmur Kömeç (Şht. Murat Alkan İmam Hatip Ortaokulu)
4.Hilal Kol ( Yaylacık Ortaokulu)

Gülle Atma Küçük Erkekler

1.Gökdeniz Yıldız (İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu)
2.Ege Erzine (Görükle Özel Final Okulları)
3.Muhamed Musab Bayraktar (Şht. Murat Alkan İmam Hatip Ortaokulu)
4.Muharrem Bozkurt (Çalı Şht. P. Kur. Yar. İlker Çelikcan Ortaokulu)



Uzun Atlama Genç Kızlar

1.Neşe Yüksel (Nilüfer Özel eğitim Kurumları)
2. Ebrar Can (İslam Uyar MTAL)
3.Meryem Kaya (Özel Çamlıca Anadolu Lisesi)
4.Gülşah Kon ( M.Kemal Coşkunöz MTAL)

Uzun Atlama Genç Erkekler

1.Taha Yağız Kalander (Özel Çözüm Koleji)
2.M.Ali Baş (İslam Uyar MTAL)
3.Emran Muhammed (İslam Uyar MTAL)
4. Cihan Çetin (M.Kemal Coşkunöz MTAL)

Uzun Atlama Yıldız Kızlar

1. Ayşenur Eren ( Özel Kavram Okulları)
2.Hafize Gülçelebi (Kayapa Şht. Jan. Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu)
3.Melis Sarıbey (Yaylacık Ortaokulu)
4.Serpil Erkeker ( Işıktepe Rüveyde Dörtçelik Ortaokulu)

Uzun Atlama Yıldız Erkekler

1.Ramazan Öz ( İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu)
2.Ali Asaf Parlak ( Nilüfer Şehitler Ortaokulu)
3.Şinasi Fındıksı ( Hasanağa Ortaokulu)
4.Eren Yavuz (Çalı Şht. P. Kur. Yar. İlker Çelikcan Ortaokulu)

Uzun Atlama Küçük Kızlar

1.Melda Aykutoğlu ( Özel Özlüce Sınav Okulları)
2.Zilşan Menekşe (Sadettin Türkün Ortaokulu)
3.Yaren Ulu (Özel Kültür Okulları)
4.İlayda Dülger (Yaylacık Ortaokulu)

Uzun Atlama Küçük Erkekler

1.Ege Sezen (Özel ERA Okulları)
2.Alperen Karaca (Kayapa Şht. Jan. Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu)
3.Ebubekir Kocaağa (Şht. Murat Alkan İmam Hatip Ortaokulu)
4. İbrahim Albay ( Yaylacık Ortaokulu)


Gazete Bursa
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner51

banner37

banner36

Olimpiyat vizesini alan Bursalı sporcular belli...
Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Japonya'da yapılması planlanan fakat Covid-19 salgını sebebiyle Temmuz...

Haberi Oku