Bursa sembol şehir...

Ankara, temaslarım yine çok hızlı ve derin oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyaretlerim her ne kadar sosyal medyadan sizlere açık olmuş olsa bile, AK Parti ve MHP Genel Merkez ziyaretlerim o denli fotoğrafsız geçti. Ankara'nın gelinen siyasi süreçten rahatsızlığını ve Z kuşağı gerçeğinin ulusal çıkarlara olumlu ve olumsuz etkilerinin fazlası ile gündemde olduğunu gördüm. Kısacası, Ankara gergin ve aynı zamanda günü kurtarmanın ötesinde büyük bir yarın hesabı içerisinde yeniden şekilleniyor. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi'nde ziyaret ettiğim İzmir Milletvekili ve Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu ile internet medyası üzerine yürüttükleri çalışmalara kısaca değindik. Gördük ki, Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin gündemini belirlemeye devam ediyor. Hızla güçlenen vede kurumsal altyapısı ile Türkiye'nin gündemini belirleyen MHP'nin ana gündeminde Z kuşağı ve hızla güncellenen dijital dünya var. Bu yöndeki çalışmaları ilerleyen takvimde Sayın Devlet Bahçeli'nin topluma açıklamasını beklerken, yapılan çalışmaları İzmir Milletvekilimiz Sayın Tamer Osmanağaoğlu'ndan dinlemekten keyif aldığımı ifade etmek isterim. 

Bursa'nın sembol bir şehir olduğunu her fırsatta vurgulayan MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekilimiz Sayın İsmet Büyükataman, "Cumhur İttifakı açısından Bursa tüm argümanları ile çok değerlidir ve en kutsal kaledir" ifadesine yer veriyor. Hem AK Parti'nin hemde MHP'nin Bursa ile ilgili çalışmaları Ankara merkezli yönettiğini ifade eden Büyükataman, kentin gelişmesi için Ankara'da çalışanlara yerel siyasetçilerinde birliktelik ve beraberlik ile kenetlenerek destek olmaları gerektiği mesajını vermekten geri kalmıyor. Hatalardan ders alınarak yeniden daha kuvvetli bağlarla siyaset yapılması gerekliliğinin altını çizen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ın gençlere mesajı ise; "Bursa'da dikilen çınar koskoca bir imparatorluk oldu. Bursa'nın kadim bir medeniyet olduğunu gençlerimiz hiçbir zaman unutmasınlar. Uyku nedir bilmeksizin Türkiye için okusunlar, üretsinler, çalışsınlar" oldu. 

***

AK Parti'nin 8'nci katının yılda birkaç kez denk gelinecek şekilde çok sakin olduğu bir günde, kısa ama bir o kadarda değerli temaslarda bulundum. Bunun için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı değerli büyüğümüz Sayın Numan Kurtulmuş'un ekibine en kalbi duygularım ile teşekkür ediyorum. Şahsım ve Bursa için verimli bir ziyaret olduğunu özellikle ifade etmek isterim.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ziyaret ettiğim ve ev sahipliği ile ziyadesiyle memnun kaldığım Bursa Milletvekilimiz Sayın Atilla Ödünç ile yerel yönetimleri konuştuk. Kaybedilen Büyükşehirlerin ve üretilmeyen hizmetlerin vatandaş nezdinde ciddi bir memnuniyetsizlik oluşturduğunu buna rağmen Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerinin kent için durmaksızın çalıştığını ifade etti. Yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa müjdelerini beklememizi tavsiye etti. 

Teşkilat ile ilgili pandemi kaynaklı iletişim sorunlarının Davut Gürkan yönetiminin hızlı atakları ile aşıldığını ve yine sahaya kısa süre içerisinde tüm kadroları ile birlikte ineceklerini vurgulayan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, "AK Parti heryerde. Türkiye'yi AK Parti olmaksızın düşündüğümüzde son 20 yılda hayata geçirdiğimiz herşeyi hayatımızdan çıkarmamız gerekiyor. AK Parti demek sağlık, şifa, üretim, gençlik ve herşeyden önemlisi mazlumun yanında olan güçlü Türkiye demek" diyor. 

***

Siyasi çekişmelerden uzak, birliktelik içerisinde bir toplum inşa edilmesi için emek harcadıklarını ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'ın yoğun Ankara temposunu neredeyse sıfır reklam ile geçirdiğini ifade edebiliriz. İnsana hizmetin reklam olarak lanse edilmemesi gerektiğini vurgulayan Işık, yine bir Bakanlık ziyareti için yanındaki misafirleri ile yollara koyulurken "Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti'ye güvenin" mesajı vermeyi ihmal etmedi. 

Elbette siyasetin şuan en zorlandığı kulvar esnaf. Bu nedenle esnafın sorunlarını onların içerisinden gelen AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen ile istişare ettik. Yoğun koşuşturma içerisinde yorgun olduğunu fark ettiğim Özen, susmayan telefonları ile herkese ve her kesime yetmeye çalışıyor. Esnafın mağduriyetlerinin çözümü için çaba harcadıklarını ifade eden Milletvekili Özen'in gayretlerini kentinde gözünden kaçırmadığını bir kerede buradan vurgulamakta fayda var. 

Siyasetin kalbi Ankara'nın Bursa'yı sembol şehir olarak ilan etmesi çok değerli. Bursa'da AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı önünde engel olanların yaptıkları hatalardan dönerek her iki başkanın yanında dik durmaları gerektiğini ifade edebilirim. Her iki Başkanında yanında güçlü birer genel merkez var. Bursa ile ilgili büyük yatırımlar için siyasiler kadar iş dünyasınında adım atması gerektiğini gözlemlediğim Ankara ziyaretlerimde, TOBB'unda Bursa'ya dair önemli yatırım atakları olduğunun altını çizmeliyim. Ankara'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Genel Merkezler ile Bakanlıklardan ibaret olmadığını iyi bilen birisi olarak, sokaklara çok dikkat etmemizi bir kere daha hatırlatmakta fayda görüyorum. 

Ankara'dan aldığım derin kulisler, herkesin evine ve sokağına sahip çıkması gerektiği yönünde. Hasılı; Ankara'nın gündemi sandık değil, sokak!

YORUM EKLE

banner51

banner37

banner36