Hava Durumu

AK Partili Kılıç’tan Bakan Işıkhan’a ziyaret

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı ziyaret etti. Ziyarette çalışma hayatındaki gelişmeler ve Bakan Işıkhan’ın bir süre sonra Bursa’ya yapacağı ziyaretle ilgili konular değerlendirildi.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2023 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2023 11:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazetebursa.com.tr/
AK Partili Kılıç’tan Bakan Işıkhan’a ziyaret

Ak Parti iktidarı döneminde çalışma hayatında önemli düzenlemeler yapıldığını belirten Bakan Işıkhan, pandemi, depremler ve bölgesel çatışmalara rağmen Türkiye’nin hala istikrarla büyümeye, üretmeye devam ettiğini kaydetti.

Bir taraftan maddi kayıpların telafi edilerek yaraların sarıldığını, bir taraftan da küresel finansal krizlere, savaşlara ve kur-enflasyon oyunlarına rağmen Türkiye’nin, güçlü ekonomik altyapısı sayesinde emin adımlarla yoluna devam ettiğini dile getiren Işıkhan,  “Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen ülkemiz bu süreci rekor büyüme oranlarıyla kapattı. Türkiye, yaptığı dev yatırımlar, ihracatta kaydettiğimiz ilerleme ve istikrarlı büyümesiyle, artık önüne daha büyük ve uzun vadeli hedefler koymuştur. Çalışma hayatında da Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa edeceğiz. Cumhurbaşkanımız’ın liderliğinde bu yüzyılı emeğin, üretimin ve alın terinin yüzyılı yapacağız” diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç ise, görüşmede Bursa’nın güçlü ekonomik altyapısıyla çalışma hayatında da öncülük yaptığını söyledi. Vekil Kılıç, “Üretim, istihdam ve yatırım politikalarımız sonucunda ülke çapında işgücümüz 32 milyona ulaştı. Burada da Bursa’nın önemli bir payı var. Ülkemizin lokomotif kentlerinin başında gelen Bursa, çoğu alanda olduğu gibi işgücünde de  büyük bir katma değer sağlıyor” diye konuştu.

Bursa’nın özelikle yetişmiş işgücü bakımından öne çıktığına işaret eden Kılıç, “İzlenen politikalar ve çalışma hayatında yapılan düzenlemelerle Bursa, ekonomideki öncülüğünü sürdürmeye devam edecektir” dedi. 

Görüşmede, Bakan Işıkhan’ın bir süre sonra Bursa’ya yapacağı ziyaret de değerlendirildi.

Kaynak: (BÜLTEN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.