Atalay, 3 Aylık Dönemi Değerlendirdi
 Basın toplantısı Türk Kızılay’ı Osmangazi Şubesi merkezinde düzenlendi. Toplantıya; Şube Başkanı Halil Atalay ve Yönetim Kurulu Üyeleri Muhammed Mücahit Ayan, Alpay Şakar ve Abdüssamed Kahraman katıldı.

Toplantıda konuşan ve şubede göreve gelişlerinin üçüncü ayı olduğuna dikkat çeken Atalay, Kızılay’ın bir iyilik hareketi olduğunu söyledi.

“Şubemizi hep birlikte büyüteceğiz”

Osmangazi Şubesi’nin 2016 yılında kurulduğunu hatırlatan Halil Atalay, “Bu hareket, içerisinde yer alanlar için kutsal bir görevdir. Çünkü buralarda görev almak büyük bir sorumluluğu üstlenmek demektir. Yaptığınız ve yapacağınız tüm işlerin hesabını öncelikle Cenab-ı Hakk’a vermek durumundasınız. Gönüllülük esası ile çalışmak, adaletli, tarafsız ve insani olmak vasıflarımızın başında olmalı.Bizler, Türk Kızılay Osmangazi Şubesi yönetimi olarak geçtiğimiz Şubat ayında bu kutsal görevi devraldık. Osmangazi Şubemiz 2016 yılında kurulmuş ve o günden bu yana yönetici arkadaşların kişisel fedakârlıklarıyla bu günlere gelmiş. Tabi, böyle bir hareketin eline bakan çok sayıda muhtaç insanımız var. Onların ihtiyaçlarına cevap vermek ne kadar büyük bir kurum olsa da Kızılay’ın tek başına yapacağı bir iş olmasa gerek. Bundan sonraki süreçte sizlerle birlikte Osmangazi Şubemizi büyütmeye çalışacağız” dedi.

“Desteğinize ihtiyacımız var”

Kızılay olarak dünyanın neresinde bir savaş, afet ve açlık içerisinde hayat mücadelesi veren insan topluluğu varsa oralara ulaştıklarını belirten Atalay,  şöyle konuştu:

“Yapacağımız tüm çalışmalarda siz kıymetli dostlarımızın desteğini çok önemsiyoruz. Kişi kendi başına bir veya birkaç ihtiyaç sahibi komşusuna yardımda bulunabilir, bu davranışını da gizliden yürütebilir. Ancak, Kızılay gibi topluma mal olmuş kurum ve kuruluşların durumu böyle değil. Kızılay etrafındaki, hatta bazen sınırları dışındaki yardıma muhtaç insanlara ulaşmak, onların sıkıntılarını gidermek ve yaralarına merhem olmak durumundadır. Bizim gibi insani değerlere önem veren toplumların bu konuda sorumluluğu vardır. Dolayısıyla etrafımızı görmezlikten gelemeyiz.Nitekim Kızılay olarak dünyanın neresinde bir savaş, afet ve açlık içerisinde hayat mücadelesi veren insan topluluğu varsa oralara ulaşmak görevimizdir.Hepinizin bildiği gibi Kızılay sadece devletimizin desteği ile bu günlere gelmedi ve bu çalışmaları kendi başına yürütmüyor. Gerek ülkemizde ve gerekse dünyanın dört bir yanında yokluk çeken, savaş mağduru veya afete uğramış insanlara benim de bir katkım olsun diye düşünüp, Kızılay’ı aracı olarak gören çok kıymetli ve saygıdeğer bağışçılarımızın sayesinde tüm bu yardımlar o mağdur ve mazlum insanlara ulaşıyor. Bizler sadece bu iyilik hareketine aracı olmak ve daha düzenli bir organizasyonla yardımların yerine ulaşmasını sağlamaya çalışan gönüllüleriz. “

Ramazan ayı münasebetiyle Kızılay Osmangazi Şubesi çatısı altından yürütülecek yardım faaliyetler hakkında da bilgiler veren Atalay,  “Ramazan ayı hem bağış yapanlar için, hem de yardıma muhtaç olanlar için çok önemli bir aydır. Çünkü özellikle şehirlerde yaşayan birçok insan kimlerin yardıma muhtaç olduğunu tespit etmekte zorlanıyor. Bu ayda vereceği Fitre, Sadaka ve Zekâtını güven duyduğu yardım kuruluşları eliyle yapmak istiyor. Öncelikle bizlerin bu insanlara ulaşması ve onlara kendimizi tanıtmamız gerekiyor. Bu vesile ile sizlerden Kızılay’ımızın ve Osmangazi şubemizin tanıtımı için daha çok destek bekliyoruz. Bizler de afiş, broşür ve tanıtım stantlarımızla bağışçılarımıza ulaşma gayretinde olacağız” diye konuştu.

“354 aileye yardımda bulunuldu”

3 aylık süre zarfında 354 aileye ulaştıklarını ve 984 kişiye yardımda bulunduklarını ifade eden Atalay, “Öncelikle Osmangazi ilçemiz başta olmak üzere, Bursa’mız ve çevresinde yardıma muhtaç insanları tespit edip onların acil olan ihtiyaçlarını gidermek bizlerin birinci vazifesidir. Ramazan-ı Şerif ayı gelmek üzere, bu mübarek ayın feyz ve bereketinden istifade ederek bağışçılarımızın yapacağı destekler ve Genel Merkezimizden gelecek yardımlarla,öncelikle Osmangazi ilçemizde yaşayan muhtaç insanlarımızın, gıda ve giysi yardımlarımızla kapısını çalmak istiyoruz.Nitekim geçtiğimiz günlerde bu doğrultuda ilçemizde ve bazı komşu ilçelerde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlarımıza ayni ve nakdi yardımlarımız oldu. Bu bağlamda Şubat ayından beri Türk Kızılay Osmangazi Şubesi yardımları 984 kişi ve ayrıca 354 aileye ulaşmış durumdadır” şeklinde konuştu.

“Gönüllü halkasını genişleteceğiz”

Halil Atalay, önümüzdeki günlerde Kızılay Osmangazi Şubesi’nin gönüllü halkasını genişletmek için çalışmalarının olacağını ve ilçede yaşayan ve bu harekete gönül vermek isteyen, kadını-erkeği, yaşlısı-genci ile tanışmak, onların desteklerini almak istediklerini sözlerine ekledi.Gazete Bursa
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner51

banner37

banner36

Bursa'ya 3 milyar 203 milyon liralık destek
Korona virüs salgını sürecinde başlatılan Sosyal Koruma Kalkanı programıyla Bursa'da 996 bin kişiye...

Haberi Oku