AVP’DE MEZUNİYET COŞKUSU

Bursa Devlet Tiyatrosu’nun Feraizcizade Gençlik Kursları 2019-2020 mezunları, maskeli-mesafeli törenle sertifikalarını aldı.

AVP’DE MEZUNİYET COŞKUSU
48 yıllık tarihinde sayısız yıldız yetiştiren geleneksel Feraizcizade Gençlik Kursları’nın bu yılki mezuniyet töreninde duygu dolu anlar ve heyecan vardı. Kursu başarıyla tamamlayan gençler belgelerini sanatçı öğretmenleri ile organizasyona katkı ve destek veren teknik ve idari personelden aldılar.  Eğitmen sanatçılar, gençlerin sanat yolculuklarına rehberlik etmekten büyük kıvanç duyduklarını, tüm kursiyerlerle gurur duyduklarını dile getirdiler. Bursa Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Arzu Tan Bayraktutan da, bu sezon kurslarda eğitim gören ve konservatuar sınavlarına giren beş öğrencinin başarılı olduğunu belirterek, ‘Bu tablo coşku ve gururumuzu iki katına çıkardı’ dedi.
 
 “HAYDİ GENÇLER TİYATROYA”
 
Bursa Devlet Tiyatrosu çatısı altında 1971 yılından bu yana adeta “ Bursa’nın konservatuarı” olarak hizmet veren Feraizcizade Mehmet Şakır Efendi Gençlik Kurslarında ders zili 7 Kasım tarihinde çalacak. Genç yeteneklerin tiyatroyla tanışmalarını, tiyatro seyircisi yaratmayı ve tiyatro sevgisini yaymayı hedefleyen ücretsiz kursların öğrencileri, 16-24 yaş arası gençler arasından sınavla seçilecek. 31 Ekim-1 Kasım tarihlerinde yapılacak sınavda adaylardan bir şiir, bir şarkı ve bir tirad istenecek. Adayların fotoğraflı özgeçmiş ve kimlik fotokopisi ile 30 Ekim tarihine kadar AVP Halkla İlişkiler Birimine başvurması gerekiyor.
  

Gazete Bursa

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner51

banner37

banner36