Hava Durumu

Başkan Bozbey'den "Gece Metrosu" müjdesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey gündeme dair açıklamalarda bulunacağı 'Genel Değerlendirme Toplantısı' düzenlendi. Toplantıda "gece ulaşımı" müjdesi de verildi.

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2024 14:32
Haber Güncellenme Tarihi: 13.06.2024 14:32
Kaynak: (BÜLTEN)
Başkan Bozbey'den "Gece Metrosu" müjdesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey gündeme dair açıklamalarda bulunacağı 'Genel Değerlendirme Toplantısı'nı Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Toplantıya CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Tözün Bingöl, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Direkçi katıldı.

Başkan Bozbey, 1 Nisan sabahı Bursa'ya ve Bursalılara hizmet etmek için yola çıktıklarını belirtti.

"BİZLERİ ZOR BİR TABLO BEKLEDİĞİNİ BİLİYORDUK"

Bozbey, "Bizleri zor bir tablo beklediğini biliyorduk. Bursalı hemşehrilerimiz de bu tabloyu merak ediyordu. Bursa'mızın ne kadar borcu var, halkımızın parasının nereye harcandığını öğrenmek herkesin hakkıydı. Tabii ki geçtiğimiz ay basın toplantımızda bazı malum olayları sizlerle paylaştık.

"ALTINDAN KALKAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR İŞ YOKTUR"

Ancak geçen ay ki söylediğim rakamın üzere 1.6 milyar borç eklendiğini söylemek istiyorum. Uygulama dışı ve yasal olmayan bütün işlemleri inceleyip gerekli yerlere bildiriyorlar. Ayrıca adil ve şeffaf olacağımızı belirtmiştik. Bu yolda devam ediyoruz. Borçlar artsa dahi altından kalkamayacağımız hiçbir iş yoktur" dedi.

"BİZ BURSA'YI BÜTÜN DÜŞÜNÜYORUZ"

İlçe belediyeleriyle ortaklaşa yapacağımız ve kendilerinin yapacağı bazı projeler var. Biz Bursa'yı bütün düşünüyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi bir şemsiyedir ve bütün ilçe belediyelerini bir bütünün içine almaktadır. Hep beraber Bursa'yı yöneterek, katılımcı bir anlayışla projelerimizi yaşama getirmeyi amaçlıyoruz" ifadelerinde bulundu.

GECE ULAŞIMI BAŞLIYOR!

Bozbey, ulaşımda sürdürebilirliğin gelişmesi için Bursaslılara müjdeyi verdi. Buna göre Cumartesi günleri 24 saat metro ile ulaşım, diğer günler 2'ye kadar otobüsle ulaşım imkanı olacak.

"KARAYOLLARINI YAPIYORUZ"

Bozbey, "Çalı yolundaki genişletme çalışmalarını Karayolları yapıyor. Bunu yaparken elektrik taleplerini dile getiriyor. Fakat imalat hataları nedeniyle 30 milyon lira civarında bir elektrik direklerinde sorunların yaşandığını ve bizlerin bunu kabul etmediğimizi dile getirmek istiyorum. Aydınlatma direklerin montajında inanılmaz teknik hatalar var. Şu anda o firmaya ödeme yapmıyoruz, yapmayacağımızı da belirttik. UEDAŞ da herhangi bir ödemede bulunmayacak. Ayrıca Bilim Teknoloji Merkezi'nde de orada bir şirket var 3'te 1 ortaklığa sahibiz. Ancak belediyenin ortaklığı kısmında bazı sıkıntılar var. Fen İşleri Müdürlüğü olması gerekirken BİNTED'e verilmesi çok üzücü. Bu konuda üzüntümü de belirtmek isterim. İş, ihale böyle olmaz. O işi denetleyen teknik kurumların olması lazım. Sorumlu kişi yok" dedi.

"SİNEKLE MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Bozbey, Gündüz Bakım Evi ve BUSMEK üzerinden yürütülen asılsız iddiaların gündeme gelmesinin kendinisini üzdüğünü belirterek bu yerlerin kapatılmayacağını açıkladı.

BAKIM EVLERİ MÜJDESİ

Bozbey, "Çalışan annelere sözümüz var. Onun için Gündüz Bakım Evlerini artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca sinekten şikayetçi olan çok insan var. Havaların birden ısınması ve kullanılan ilaçla ilgili sorunlar var. İlaçlarımızı değiştirdik deneme aşamısındayız. Sinekle mücadele ocak ayında başlayan bir mücadeledir. Bu yapılmamış. Biz yıllarca Nilüfer'de bunu yaptık, doğrusu da bu. Bu anlamda bir şikayet var ama bunları çözeceğiz. Önümüzdeki yıl bununla ilgili mücadeleye başlayarak yıla başlayacağımızı belirtmek istiyorum" ifadelerinde bulundu.

"BURSA İLE İLGİLİLENİRKEN MARMARA'YI DA DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ"

Bursa'nın batı bölgesinde Katı Atık Tesislerine başlayacaklarını belirten Bozbey, kokuyla ilgili çalışmalarında devam ettiğini açıkladı. Bozbey, "Bir taraftan Bursa ile ilgililenirken Marmara'yı da düşünmek zorundayız. Marmara'nın çok ciddi problemleri var. Kirlilik, ulaşım sorunu, kentleşme sorunu var. Biz Marmara'yı bir bütBir depremin olmasından söz ediliyor, bu yüzden depreme hazırlıklı olmaları adına o belediyelerimize destek vermeye çalışıyoruz. Yoğun göç altında Marmara, bu da gelecek açısından bizi düşündüren konular. En azından bilgilendirme ve bilinçlendirmeyle bazı ağır sanayi fabrikaların farklı bölgelere kaydırılması adına çalışmalar yürütüyoruz" ifadelerinde bulundu.

Kaynak: (BÜLTEN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.