KÖY YOLLARINA ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

İnegöl Belediyesi, kar yağışıyla birlikte kırsal mahallelere ulaşımın aksamaması adına çalışmalara başladı. 4 ekip, şehrin 4 ayrı bölgesinde karla kaplanan yollar temizleniyor.

KÖY YOLLARINA ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ
İnegöl’ün uzun süredir beklediği kar yağışı başladı. Kar yağışı merkezde çok etkili olmasa da yüksek kesimlerde oldukça etkili şekilde kendini hissettirdi. Kış hazırlıklarını daha önce tamamlayan İnegöl Belediyesi, kar yağışıyla birlikte kırsal mahallelere ulaşım sorunu yaşanmaması için çalışmalara başladı.

 

Kuraklık tehlikesinin sıkça dile getirtildiği günlerde yaşanan kar yağışı yüreklere su serperken, karın insan hayatını da olumsuz etkilememesi adına İnegöl Belediyesi 4 ayrı ekiple şehrin 4 ayrı bölgesinde yolları temizlemek için düğmeye bastı. Bir ekip doğu bölgesi köyleri ve Oylat istikametinde kırsal mahallelere ulaşımı sağlayan yolları temizlerken, Boğazova hattında bir ekip, Esenköy hattında ayır bir ekip, Bilecik yolu üzerinde bulunan Sülüklügöl ve civarındaki köyler için ise farklı bir ekip sahada çalışmalarını sürdürüyor.

 

Saha ekiplerinden gelen son bilgiye göre şuanda İnegöl’e bağlı tüm kırsal mahallere ulaşım var. Yolu kapanan köy bulunmamakla birlikte ekipler belirlenen hatlar üzerinde kar temizliğini aralıksız sürdürüyor.

Gazete Bursa

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner51

banner37

banner36