Milletvekili Ödünç: “Mudanya’ya kaybettirenleri Mudanya unutmaz!”

AK Parti Bursa Milletvekili ve İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Ödünç, AK Parti Mudanya İlçe teşkilatını ziyaret etti. Mudanya ziyareti kapsamında ilçe binasına gelen Milletvekili Atilla Ödünç, burada AK Parti İlçe Başkanı Avukat İnci Söğütlü ve AK Parti Mudanya Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Mudanya'nın sorunlarına ilişkin bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Milletvekili Ödünç: “Mudanya’ya kaybettirenleri Mudanya unutmaz!”
AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne Türkiye'nin yapı taşlarını ayağa kaldırdığnı ve AK Belediyecilik ile Bursa başta olmak üzere birçok kentte çığır açıldığını ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, "Mudanya'yı gezerken çok üzüldüm. CHP'li Mudanya Belediyesi'nin ve Başkanının icraatlarından çok, seçim zamanı söz verdiği ancak bir türlü hayata geçiremediği vaatlerini duyduk. Mudanya'da yeni baştan başlama zamanı gelmiştir. AK Parti'nin Mudanya'ya ve Mudanya halkına kazandırdıklarını unutmak imkânsızdır. Bazı çalışmalarda istediğimiz başarıları elde edememiş olabiliriz. Buna rağmen her verdiğimiz sözü yerine getirmek için çaba harcadık ve yerine getirdik. AK Parti kurulduğundan bugüne Millet'in partisidir" dedi.
 
Ödünç: Türkyılmaz hayal satıyor
 
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın bazı vaatlerini sizlerle paylaşmak istiyorum diyen AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç; "aslında bu basın toplantısını hem AK Parti, hem CHP, hem de Mudanya için yapıyorum. Burada Mudanya'da CHP Genel Merkezi'nin bile adını yere düşüren bir belediyecilik yapılıyor. Sürekli kürsülerden Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, tarihin yeni baştan yazıldığı Mudanya'da birazda partisinin söz verdiği ama yapmadığı hayalleri sorgulasın! Sayın Kılıçdaroğlu; Ankara'da sıcak koltuğunuzda oturmakla siyaset yapılmıyor. CHP'yi toparlayıp kendimize yakışır bir muhalefet yapmak için yaklaşık 20 yıldır uğraşıyoruz. Türkiye'nin CHP'den çok daha önemli meseleleri var. Hayri Türkyılmaz hayal satıyor. CHP Genel Merkezi ise, bu hayal dolmalarını hem yiyor hem de Mudanya halkına yediriyor" dedi.
 
 
 
 
 
Hem Kılıçdaroğlu hem Türkyılmaz cevap vermeli!
 
Mudanya'da hayal satıldığını ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile temeli yapılan projelerin bile temel de kaldığını ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili ve İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Ödünç; "4 Ocak 2017 tarihinde temel atma töreni gerçekleştirdiğiniz devamında CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ile ayrıca temel atma töreni gerçekleştirdiğiniz ve 2021 Mart ayında bitmesini vaat ettiğiniz Yıldıztepe Projesi ne zaman bitecek? Yıldıztepe Projesi'nin ihale bedeli nedir? İnşaat haline bakıldığında daha 3 yıl sürecek bir projeyi 3 ay da nasıl bitirmeyi planlıyorsunuz? Seçim vaatleriniz arasında sokak hayvanları için bir köy kuracağınızı ifade etmiştiniz. Ne oldu bu köy? Sayın Türkyılmaz, Mudanya'nın köylerini en son ne zaman ziyarete gittiniz? Bakınız size, bu projeyi ne zaman hayata geçireceksiniz diye sormuyorum. Aksine, köylerinize Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve AK Parti eli ile yapılan hizmetleri görmeye gidin diye çağrıda bulunuyorum. Velev ki, sizin bu projeyi bitiremeyeceğiniz gün gibi ortadadır! Sayın Türkyılmaz'ın seçim vaatlerinden birisi de ‘halk kart ve sağlık kart’ idi. Türkiye'nin ekonomik anlamda güçlendiği, Şehir Hastanelerinin ise ardın sıra yükseldiği bir dönemde ağzından çıkan bu sözleri halen tutamayan Sayın Türkyılmaz, Mudanya'nın zenginleşmesi için değil fakirleşmesi için çalışıyor. Öyle ki, Mudanya'nın sadece zeytinleri, sahili ve tarımsal ürünleri bile Mudanya'ya ve Bursa'ya yetecek ekonomiyi üretecek güçtedir. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ı yorduğumuzun farkındayım. Herkes bilmelidir ki, belediyecilik insanı yaşatmak ile olur. İnsanı yaşatırsanız devlet yaşar. Öyle, oturduğunuz yerden kurusıkı atmakla siyaset yapamazsınız. Belediyecilik demek, hizmet demektir" dedi.
 
Mudanya Türkyılmaz'ın çiftliği değildir!
 
Bursa'nın incisi, Türkiye'nin en değerli köşesi Mudanya için AK Parti ve Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak canla başla çalıştıklarını ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç; "Sözü fazla uzatmayacağım. Çünkü Mudanya'nın Hayri Türkyılmaz'ın çiftliği olmadığını herkesin çok iyi anladığını biliyoruz. Türkyılmaz'ın seçim vaatlerini ya da palavralarını üst üste sıralayacağım sizlere. Kendisinden ve Sayın Kılıçdaroğlu'ndan bu içi boş ve halen daha hayal kalan vaatlere cevap vermesini beklerken, sizlere AK Belediyeciliğin Mudanya'da gerçekleştirdiği çalışmaları aktaracağım. Türkyılmaz'ın hayal olarak kalan projeleri o kadar çok ki! Mesudiye mahallemizde halen daha beklediğimiz Altın Yıllar Yaşam Köyü projesi ne durumda? 34 bin metrekare arazide hangi çalışmayı yapıyorsunuz? Cumhuriyet Meydanı Yeraltı Otoparkı yeraltında mı kaldı? Zemin çalışmalarına 750 bin Türk Lirası harcadığınız otopark'ta son durum nedir? Kadın Dayanışma ve Üretim Kooperatifi vaadiniz ile kadınlarımız için hayata geçirmeyi vaat ettiğiniz merkez nerede? Mudanya'nın 47 mahallesine halı saha yapacağım diye geziyorsunuz! Siz önce Trilye futbol sahasının bakımını yapın ve çöplerini toplayın! Mudanya'da belediyecilik yerlerde geziyor. Yaşamsal alanlarınız ve sosyal donatılarınız dökülüyor.  Mudanya için çok vaatte bulundunuz, hayal sattınız! AK Parti İlçe Başkanımız ve AK Parti Belediye Meclis üyelerimiz burada yanımdalar. Onların ellerinde ki çalışmaları da aktarmaya kalkarsak buradan 3 gün daha çıkamayız. Mudanya'yı satıyorsunuz! Mudanya'nın mülklerini satıyorsunuz! Mudanya'nın köylerini satıyorsunuz! Hayırdır Hayri Bey, Mudanya'yı çiftliğiniz mi sanıyorsunuz?" dedi.
 
Milletvekili Ödünç: AK Parti Mudanya’ya değer katıyor
 
AK Parti’nin bugüne kadar yaptığı Mudanya yatırımlarını sıralamaya kalktığımızda sayfaların bu projeleri anlatmaya yetmeyeceğini ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Ödünç; “Bursa Büyükşehir Belediyemizin sadece Kasım 2017 tarihinden bugüne kadar olan altyapı yatırımları 136.776.000 TL’dir. Yine fen işleri olarak 8.711.245 TL tutarında yatırım yapılmıştır. Kamulaştırma kapsamında 340.000 TL, Park Bahçe çalışmaları kapsamında 374.139 TL, Sahil çalışmaları kapsamında 35.722.369 TL, Ulaşım çalışmaları kapsamında 37.207.174 TL tutarında yatırım yaptık. Mudanya için halen daha devam eden yatırımlarımızın listesini de ayrıca basın bültenimize ek olarak sizlere sunuyorum. Türkiye’nin önünde ki engelleri kaldırmak için Mudanya’da ki engelleri kaldırmalıyız. Mudanya’da ki tek engel milyonlarca Türk Lirası bütçe ile 2014 yılından bugüne Mudanya’ya dişe dokunur, gözle görülür hizmet üretemeyen Hayri Türkyılmaz’dır. Hayri Türkyılmaz ve Mudanya Belediyesi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de takipçisi olacağız. Mudanya halkının her kuruşunun hesabı Hayri Türkyılmaz’dan soracağız. Mudanya bir devrin yeni baştan yazıldığı yerdir. Biz burada yeni baştan AK Parti ile AK Belediyecilik ile tarih yazacağız. Türkyılmaz ile kaybedilen yılları Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Başkanımız Alinur Aktaş eli ile geri kazanacağız” dedi.
 
Ödünç: Mudanya'da tek çare AK Belediyecilik
 
AK Parti'nin Mudanya'da gerçekleştirdiği çalışmaları anlatmaya başladıklarında Mudanya'da günlerce sürecek bir tanıtım turu yapmaları gerektiğini ifade eden AK Parti Bursa Milletvekilil ve İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Ödünç, "Sıraladığımız onlarca Bursa Büyükşehir Belediyesi projesinde emeğim var, alın terim var, Mudanya için Mudanyalılar için çalışmışlığım var. Mudanya, bu şekilde yönetilmeyi hak etmiyor. Mudanya için çare AK Belediyecilik'tir. Mudanya'nın sahillerini, köylerini, esnafını düşünen bir belediyecilik anlayışına ihtiyacı var. Mudanya ve Bursa ile sürekli kavga eden, kendi partisi içerisinde bile iletişim kurulamayan bir Belediye Başkanı ile Mudanya kazanamaz, kazanamıyor. İnanıyorum ki, önümüzdeki seçimlerde Mudanya halkı da kendine yakışan hizmetlerin gelmesi için AK Parti ile yola devam diyecektir. Mudanya'ya büyük hizmetleri bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlarımız Merhum Hikmet Şahin, Sayın Recep Altepe ve Alinur Aktaş Başkanlarıma da buradan bir kere daha şükranlarımı sunuyorum. Allah'tan Bursa Büyükşehir Belediyesi var. Allah’tan Türkiye’nin teminatı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Mudanya için tek çare AK Parti ve AK Belediyecilik’tir. Cumhur İttifakı ile Mudanya’da yeni bir tarih yazacağız" diyerek Mudanya için tek çarenin AK Belediyecilik olduğunu vurguladı. 

Gazete Bursa

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner51

banner37

banner36