Türkiye Halep için tek yürek olacak
 T.C. İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği’nin izinleri ile mağdur olan Halep halkının ihtiyaç duyduğu gıda, temizlik ve giyim gibi acil ihtiyaçları karşılanması amacıyla başlatılan Halep İçin Uzat Elini yardım kampanyası için Haliç Kongre Merkezi’nde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya katılan Beşir Derneği Başkanı Cevdet Şanlı, TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan, Semerkand Vakfı Başkanı Dr.Mustafa Bahadıroğlu, Uluslararası Kardeşlik, Barış ve Ahlak Derneği Başkanı Yardımcısı İlhan Bölükbaşı, Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu Başkanı Ahmet Sözbilir ve Mostar Gençlik Başkanı Raşit Güngör, Türkiye’yi Halep halkı için destek olmaya çağırdı.

Toplantıda ilk sözü alan Beşir Derneği Başkanı Cevdet Şanlı, “Sınırımızın hemen ötesinde beş yılı aşkın süreden beri bir insanlık katliamı yaşanmaktadır. Sınırımıza dayanmış olan Halep halkının güvenli bölgeler oluşturularak yaşamasını sağlamak bizim hem insani hem de imani sorumluluğumuzdur” dedi.

Şanlı sözlerini şöyle sürdürdü: “Düzenlediğimiz kampanyaya destek verecek olan halkımızın sayesinde fırınımızın kapasitesini en az iki katına çıkarmayı, sıcak yemek hizmetimizi daha da artırmayı ve güvenli bölge oluşumunda en az 1000 çadırlık çadırkent oluşturmayı hedefliyoruz. Bunların yanında giyim ihtiyaçları da karşılanacak. Bütün bunlar için başta SEMERKAND Vakfı olmak üzere iş dünyamızın güzide kuruluşu TÜMSİAD, gençlerimizin bir araya gelerek ülke sorunlarına çözüm üretmek isteyen GENÇ-KON, MOSTAR GENÇLİK ve yurtdışında barışı, ahlakı ve kardeşliği perçinlemek isteyen UKBA-DER ile insanlık katliamına “dur” demek için bir araya geldik. Güçlerimizi, yapabileceklerimizi, aklımızı, gönlümüzü birleştirdik. Bu acıyı, bu ızdırabı hafifletmek adına gayret ediyoruz.”

HALEP BİZDİR BİZ HALEP’İZ

Toplantıya katılan önemli isimlerden TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan “Bizler yanıbaşımızda bu ateşin söndürülmesi, insanların dertlerinin dindirilmesi için bir şeyler yapmak zorundayız. Bu idrak ve şuurla HALEP için elimizi uzatmıştık, uzatmaya devam ediyoruz. Dünyanın gözü önünde Aylan bebekler, Ümran çocuklar ölürken biz seyirci kalamayız, karanlığa kızmak yerine bir mum yakmayı kendimize şiar edindik, bunun için bugün buradayız. Elbirliği ile bir an önce Halep başta olmak üzere bütün Suriye’de ve diğer mazlum coğrafyalarda kan ve göz yaşı dursun istiyoruz. HALEP bizdir; biz HALEP’iz” dedi.

Semerkand Vakfı Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu, “Halep'te büyük bir trajedi yaşanıyor. Orada herşeyden habersiz masum yavrularımızın çığlıklarını yüreğimizde hissediyoruz. Biz bu manzarayı oturup seyredemeyiz. Daha önce Arakan'da, Suriye'de, Filistin'de ve Van depreminde olduğu gibi bu kez de Beşir Derneği'nin yanındayız. Bütün gönüllulerimiz ile sahada çalışıyoruz” dedi.

Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu Başkanı Ahmet Sözbilir, çocuklarımızın Halepli kardeşlerine destek olabilmek amacıyla harçlıklarını biriktirerek kampanyaya bağışladığını belirtirken, UKBA Başkanı Yardımcısı İlhan Bölükbaşı ve Mostar Gençlik Başkanı Raşit Güngör Türkiye’nin daha önce de olduğu gibi bu kez de mazlumun yanında olacağına ve gereken desteği sağlayacağına inandıklarını söyledi.Gazete Bursa
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner51

banner37

banner36

Trafikte bir düğüm daha çözülüyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yaseminpark Evleri önündeki kavşağa, sola dönüş yapacak araçlar...

Haberi Oku