Hava Durumu

Yola çıkacaklar dikkat! O yolda çalışma var!

Yetkililer; karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiği konusunda, vatandaşları uyardı.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2024 09:44
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2024 09:44
Kaynak: İHA
Yola çıkacaklar dikkat! O yolda çalışma var!

Karayolları Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, Ankara-Niğde Otoyolunun 217-218.kilometreleri arasında bakım onarım çalışmaları nedeniyle Niğde istikametinde 3 şeritli yolun soldan 2 şeridi kapatılarak trafik tek şeritten kontrollü olarak verilecek.

İzmir Çevre Otoyolunun İzmir Şehirlerarası otobüs terminalı yönünden gelip Bornova-Karşıyaka-Çanakkale istikameti dönüş kolunda aydınlatma direklerinin demontaj-montaj işlerinin yapılması amacıyla söz konusu dönüş kolu 03.06.2024-10.06.2024 tarihleri arasında (gece 23:00 ile 05:00 saatleri arası) araç trafiğine kapatılacaktır. Alternatif düzergah İstanbul Otoyolu Egs park ayrımı kullanılarak U dönüşü ile sağlanacaktır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Aydın-Denizli otoyolunun 4-8.kilometreleri arasında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle Aydın-Denizli istikameti 07.06-2024-09.06.2024 tarihlerinde trafiğe kapatılarak ulaşım Denizli-Aydın istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Kurtköy-Şile yolunun 0-56.kilometreleri arasında yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun İnegöl-Bursa istikametinin 35-39.kilometreleri arasında asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılarak ulaşım Bursa-İnegöl istikametinde iki yönlü olarak sağlanıyor.

İliç-Kemaliye-Arapgir yolunun 24-25.kilometreleri arasında tünel bağlantı yollarında yapılan çalışmalar nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmesi gerekiyor.

Malatya-Sivas yolunun 60.kilometresinde Yeni Tohma Köprüsünde bakım onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak Eski Tohma Köprü üzerinden sağlanıyor.

Gümüşova-Düzce yolunun 18-20.kilometreleri arasındaki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle Düzce-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İstanbul-Düzce istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanıyor.

Isparta-Ağlasun yolunun 14.kilometresinde hidrolik sanat yapısı çalışmaları nedeniyle Isparta-Ağlasun gidiş istikametindeki yönü trafiğe kapatılarak ulaşım Ağlasun-Isparta gidiş istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Trabzon-Maçka yolunun 2.kilometresinde (otogar mevkii) yapılmakta olan yaya üst geçidi yapım çalışması nedeniyle bölünmüş yolun her iki yönünde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.