Bursaspor'un Onur'u…

 Türkiye’nin en büyük ihracat kenti Bursa, marka değerleri ile güven vermeye devam ediyor. Savunma sanayinde isimsiz kahramanları ile Türkiye'nin gurur kaynağı olan Bursa, otomotiv ve tekstil sanayinin kalbi konumunda. Elbette jeopolitik ve jeostratejik konumu ile yeni Türkiye’nin kavşak noktası olan Bursa, hava ve demiryolu taşımacılığının güçlenmesi ile ülkenin dinamosu olmaya devam edecek. 

Tabi ki, Bursa varlığını güçlendiren tek kavram üretim ve sanayi değil. Kentin en önemli markalarından olan Bursaspor'u da bu minvalde değerlendirmek gerekiyor. Uzun zamandır yönetim hataları nedeniyle büyük kayıplar veren Bursaspor, son dönemde sponsor destekleri ile ayakta kalıyor. Elektrik faturasından personel maaşına kadar birçok kalemde aylardır ödeme sorunu yaşayan Bursaspor'un kanatlarında Onur Market var. 


Bursaspor'un üç sezondur kol sponsorluğunu kesintisiz yürüten Onur Market, takım oyuncuları ile çalışanlara yönelik gerçekleştirdiği jestlerle kentin sevgilisi olmayı başardı. Onur Marketlerin bünyesinde olduğu Özen Grup Yönetim Kurulu Üyesi Onur Özen, geçtiğimiz günlerde 103 çalışana yönelik gerçekleştirdiği Ramazan jesti ile yeniden gönülleri kazandı. Kentin her sorununda yetkililerin yanında olduklarını ve Bursaspor için her adımı atmaktan kıvanç duyduklarını gerçekleştirdiği basın bülteni ile duyuran Onur Özen ve Onur Market, attıkları bu anlamlı adım ile göz doldurdu. 


Sosyal medyada ve taraftar arasında büyük takdir toplayan bu davranış, "Bursaspor'un Onur'u" olarak lanse edildi. Ciddi bir mali ve manevi külfiyeti omuzlayan Onur Market ve Onur Özen, kentten para kazanan perakende sektörü başta olmak üzere herkese örnek oldu. Omuzlarında Onur Market sponsorluğu ile yükselen Bursaspor demek ki, bu kentten alacağı büyük desteklerle şampiyon olmayı başarabilir. Bursa ve Bursaspor'a bu umudu aşılayan Onur Market, Özen Grup ve Onur Özen'e bende bir Bursa ve Bursaspor'lu olarak teşekkür ediyorum. 


Aktaş'ın gözü Avrupa'da… 


Bursa’nın üretim kapasitesine değinirken, yönetim yeterliliğini de unutmamak gerekiyor. Kurumsal altyapısı her geçen gün güçlenen Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin her alanında çözüm olmayı başarıyor. AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ile uyumlu bir işbirliği gerçekleştiren Alinur Aktaş, kulislere yansıyan yeni hedefleri ile hem Ankara'da hem de Bursa'da heyecan yaratıyor. Türkiye'nin ekonomisine en büyük desteğin ihracat ile sağlanacağını heryerde vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın yönünü yeniden Avrupa'ya çeviriyor. Avrupa Birliği ülkeleri ile bağları sıkılaştırmak için 2022 yılını kendisine hedef yıl olarak belirleyen Aktaş, Bursa Festivalleri ile Avrupa Birliği üye ülkelerinden 1 milyon turist ve iş insanını kentte getirmek için kafa yoruyor. 


Ramazan Bayramı sonrasında hazırladığı projeyi Bakanlar başta olmak üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a sunması beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu hedefini gerçekleştirdiği takdirde kent ekonomisine yüzde 35 ülke ekonomisine ise yüzde 5 katkı koymuş olacak.


Dışarıdan bakıldığında bir ütopya olarak düşünülse bile, festival ve fuar turizmi ile Bursa’nın 2022 yılında pandemi sonrası oluşacak küresel turizm furyasından ve beraberinde gerçekleşmesi beklenen iş potansiyelinden maksimum düzeyde yararlanması mümkün. Hali hazırda özellikle gıda, tekstil, otomotiv, bilişim ve hizmet sektöründen büyük talepleri olan Balkanlar ve Avrupa'ya yeniden Bursa damgası bu yöntem ile vurulabilir. 


Türkiye’nin doğal ve tarihsel zenginlikleriyle önem taşıyan kenti Bursa; İznik'ten Uludağ'a, İnegöl'den Karacabey'e, Mudanya'dan Orhangazi'ye önemli bir turizm, ticaret ve sanayi kenti. Bursamızın merkezinde bulunan Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer’de ki değerler ile bütünlüğü sağladığımızda, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın hedefi kent ve ülke ekonomisi adına büyük bir fırsat diyebiliriz. 

YORUM EKLE

banner51

banner37

banner36