Hava Durumu

Cinoğlu’ndan Recep Günay'a iddialarına yalanlama

Bursaspor kulübü eski başkanlarından Remzi Cinoğlu yazılı bir açıklama yaparak başkan Recep Günay’a cevap verdi.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2023 16:46
Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2023 16:46
Kaynak: (HABER MERKEZİ)
Cinoğlu’ndan Recep Günay'a iddialarına yalanlama

Cinoğlu, “Başkanlık dönemimi ilgilendiren ve başkanlık insiyatifi ile yapılan bir satış yoktur” dedi.

Bursaspor Kulübü eski başkanlarından Remzi Cinoğlu, yazılı bir açıklama yaparak yeşil beyazlı kulüp başkanı Recep Günay’ın iddialarına cevap verdi. Cinoğlu, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“olay.com.tr adlı internet sitesinde 01.11.2023 tarihinde yayınlanan “Bursaspor hangi arazilerin peşinde?” başlıklı haberinde Bursaspor Başkanı Recep Günay’ın bahsetti, “Remzi Cinoğlu ile.. sattığı arazileri geri alıyoruz” söylemindeki “sattığı araziler” tanımı, asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı olduğundan kamuoyunu aydınlatmak için olayın doğrularını açıklama zorunluluğu doğmuştur.

Başkanlık dönemimde yapılan herhangi bir arazi satışı yoktur. Başkanlık dönemimden önceki yönetim 05.04 1996 yılında müteahhitle anılan araziye 21 adet fabrika binası yapılmasına dair gayrimenkul satış vaadi ve kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapmış olup bu sözleşme uyarınca müteahhit yapması gereken toplam 21 adet fabrika binasının inşaatını benim yönetim dönemim olan 1997 yılında bitirip, yine sözleşme uyarınca Bursaspor’a vermesi gereken 11 adet fabrika binasını telsem ederek üzerine düşen edimlerini yerine getirdiğinden Bursaspor’da anılan sözleşme uyarınca yapılan 10 adeta fabrika binasını müteahhide devrederek üzerine düşen edimlerini yapmıştır. Burada başkanlık dönemimi ilgilendiren ve başkanlık insiyatifi ile yapılan bir satış yoktur.

Kamuoyunun bilgilerine sunarım.”

Kaynak: (HABER MERKEZİ)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.