Hava Durumu

Rekabet Kurulu'ndan Şişecam'a soruşturma

Rekabet Kurulu, Şişecam ve bağlı ortaklığı Şişecam Çevre Sistemleri'ne Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'unun ilgili maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla soruşturma başlattı.

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2024 16:33
Haber Güncellenme Tarihi: 08.07.2024 16:33
Kaynak: İHA
Rekabet Kurulu'ndan Şişecam'a soruşturma

Şişecam'dan bu sabah KAP'a yapılan açıklamada, Rekabet Kurulu'nun 2021 yılında yaptığı ön araştırma kapsamında kendisi ve bağlı ortaklığı tarafından atık cam dönüşüm faaliyetlerine ilişkin olarak taahhütler sunulduğu ve bu taahhütlerin Kurul tarafından bağlayıcı hale getirildiği hatırlatılarak şöyle denildi:

"Söz konusu taahhütlerden doğan bildirim yükümlülüğünün yerine getirilip getirilmediği ve taahhütlere uygun davranılıp davranılmadığı hususuna yönelik olarak yapılan inceleme sonucunda, Kurul tarafından şirketimiz ve bağlı ortaklığı Şişecam Çevre Sistemleri A.Ş. hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 43. maddesinin dördüncü fıkrasının (b) bendi
İlgili teşebbüs veya teşebbüs birliklerinin verdikleri taahhütlere aykırı davranmaları, uyarınca soruşturma açılmasına karar verilmiştir."

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.