FETÖ'nün kristal çocukları...

 İlk ayet ile, 'Oku' diye sesleniyordu alemlerin Rabbi. Mübarek Ramazan ayında bizde daha fazla gündemi, beklentileri ve beklenmeyenleri okuyarak, analiz ederek sizlere okutacağız. Uzun zamandır FETÖ ile ilgili yazmıyorum. Oysa, istihbarat ve güvenlik güçleri ardı ardına operasyonlar ile FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine geçit vermiyor. Lakin, finans ile büyüme özelliği olan FETÖ'nün hızla güçlendiğini de ifade etmeliyiz. Öyle ki, Ankara'dan yansıyan son kulislere göre kabine değişimi de FETÖ nedeniyle gerçekleştirilemiyor. Şuan istihbarat birimleri tarafından yürütülen çözümlemeler örgütün yeni bir katmanına yani "Kristal Çocuklar" yapılanmasına ulaştı. 

Kristal çocuklar diye adlandırılan nesil bugün Türkiye’nin her kesiminde kritik görevler üstleniyor. Cumhurbaşkanlığı'ndan Bakanlıklara, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden bürokrasiye kadar her alanda çok çeşitli görevlerde bulabilirsiniz bu alçakları. Sümsük ve korkak oldukları kadar sinsi de olan bu çocukların çoğu evli, düzenli bir aile yaşamı olan, beş vakit namazını kaçırmayan, toplum nezdinde muteber ve her türlü dini yapı ile ince bağlarla birbirine bağlı, zenginlikleri göze batmayan, zengin iş insanlarını birbirine bağlayarak ticaret adı altında örgütün finansal gücünü artıran isimler. Çoğu özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine yakın yapılanmalara, sivil toplum kuruluşlarına sızmış durumdalar. Çoğunun bu dernek ve vakıflarda çok çeşitli görevleri var. Avukat olan da var; öğretmen, öğrenci, danışman hatta iş insanı yani patron olan da… Anlayacağınız olası bir kabine değişiminde bu isimlerin üst makamlara yeniden sızması ihtimali yüksek. Ancak şüpheden sanık yararlanır ilkesi gereği bu isimler işaretlenmiş olsalar bile müdahale söz konusu olmuyor… 


Bu kişilerin son 5 yıldır tespitlerinin yapılamaması ise, bulundukları görevlere gelme süreçlerinde kendilerine ilişkin güvenlik soruşturması yapan ağabey ve ablalarının yetkili makamlarda olması! Örgütün polis ve asker kanadı çökertildikçe bu isimlerin kimlikleri de ortaya çıkıyor. Ancak son dönemde ortaya çıkan MİT Başkanı Hakan Fidan'ın İçişleri Bakanı yada Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması süreci de temizliğin Ankara merkezli yerele doğru büyütülerek genişletilmesi olarak yorumlanıyor. 


Ankara'da yaşanan kritik hareketlilikler, AK Parti'nin sokakta olumsuzlaştırılması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bir türlü Anadolu gezisine çıkamıyor oluşu ve Külliye ile özellikle Valiler arasındaki kopukluk iktidarı kilitlemeye yetmiş durumda. Aslında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de Valiler ve belli nüfus büyüklüğündeki Kaymakamlar ile iftardan sahura sürecek kritik bir iftar organize etseler fazlası ile faydalı bir adım atmış olacaklar. Öyle ki, Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun da bu minvalde emeklerine katkı konularak, Mülkiyelilerin görüşleri en sağlıklı şekilde alınmış olacaktır kanaatindeyim. Elbette takdir büyüklerimizin. 


Türkiye’nin yeniden olumsuzlaştırılması için bu kör yapılar İslam mihmandarlığı üzerinden toplumu kaşımayı hedefliyorlar. Camilerin kapalı olması, imam ve müezzinlerin toplum ile bağlarının kesik olması ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın artık iyice kendi içine çekilmesini fırsat bilen bu kindarlar, toplumu kışkırtıcı girişimler için fırsat kolluyorlar. Sözde mazlum ve mağdur görünen "Kristal Çocuklar" korkuyorum ki, yeni darbenin başrol oyuncuları olacaklar.


Ramazan Bayram namazında farklı bir sürprizle karşılaşmamak adına kim Kristal kim Cam çözmekte fayda var diye düşünüyorum. 

YORUM EKLE

banner51

banner37

banner36