Hava Durumu

CHP Bursa İl Örgütü, Ata'nın huzurundaydı

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Örgütü, aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi huzurundaydı. Heykel Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen anma töreninde konuşan CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, "Büyük Atatürk, saltanat düşkünleri tahmin ettiğin gibi her yerden senin adını silmeye çalıştı. Stadyumlardan, caddelerden, kamu kurumlarından, kitaplardan ve nice yerden... Ama bir kez daha gördük ki, tek bir yerden adını silmeyi başaramadılar ve başaramayacaklar." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2023 14:54
Haber Güncellenme Tarihi: 10.11.2023 14:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazetebursa.com.tr/
CHP Bursa İl Örgütü, Ata'nın huzurundaydı

CHP Bursa İl Başkanlığı, Atamızın aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümünde anma programı gerçekleştirdi. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İlçe Başkanları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Gençlik ve Kolları Başkanları ile yönetimleri ve çok sayıda vatandaş ile partilinin katıldığı törende ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, uçurumun kenarındaki yıkılmış bir ülkeye hayat vermek için, kendi hayatını feda eden büyük önderin huzuruna, bir matem havasından çok, umudumuz, inancımız ve sarsılmayacak mücadele iradesiyle geldiklerini belirterek şunları söyledi:

“Atatürk’ün ektiği özgürlük tohumları bugün çocukların ve gençlerin yüreğinde filiz vermeye devam ediyor. Bu ülkenin aydınlık yürekleri, kurduğun cumhuriyete meydanlarda sahip çıkıyor. Kul olmaktan kurtardığın Anadolu halkı, köylerde ve kasabalarda adını haykırıyor. ‘Görevim bitmemiştir ve bitmeyecektir. Ben toprak olduktan sonra da devam edecektir’ sözün, hala yüreklerimizde yazılı. Bugün senin huzuruna, 100 yıl önce, büyük amaçlar için kurduğun Cumhuriyet Halk Partisi'nin mensupları olarak geldik. Ömrümüz boyunca bu partinin bir mensubu olmanın onurunu yaşayacağız ve bu partiye layık olmak için var gücümüzle çalışacağız.”

Atatürk’ün yarattığı devrimleri sonsuz kadar koruyup daha ileri götüreceklerini ve hayatın her alanında devrimci ruhu örgütleyeceklerini vurgulayan Yeşiltaş şöyle konuştu:

“Cumhuriyet Halk Partisi devrimci bir ruhun örgütlenişidir. Atatürk’ün bıraktığı görevin bilinciyle, mücadele kitabımızda yepyeni bir sayfa açıyoruz. Bu ülkenin aydınlık geleceği, bu ülkenin emekçi ve onurlu halkı için mücadele edip, Cumhuriyeti gerçek anlamına tekrar kavuşturacağız ve onu tekrar kimsesizlerin kimsesi yapacağız. Yoksul bırakılmış, özgürlüğü elinden alınmış ve yok sayılmış bu onurlu halka tekrar özgür bir ülkeyi armağan edeceğiz. Huzuruna geldiğimiz bugün, bizlere kazandırdığın her şey için ömür boyu mücadele vereceğimize söz veriyoruz. Çünkü kazanılan şey senin dediğin gibi hayat ve namustu. Bundan sonraki mücadelemiz de bunlar için olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar payidar kalacak ve büyük şairin dediği gibi, ne olursa olsun ‘Zafer aşkın ve hayatın olacaktır’”

Kaynak: (BÜLTEN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.