Kültür-sanatta ABD-Nilüfer işbirliğine doğru

ABD İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi David Panetti, Nilüfer Belediyesi’ni ziyaret ederek, kültürel çalışmalarda işbirliği yapabileceklerini ifade etti.

Kültür-sanatta ABD-Nilüfer işbirliğine doğru

            “Kültür-sanat kenti” kimliğiyle ön plana çıkan Nilüfer, bu alandaki çalışmalarıyla ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nun da dikkatini çekti. Nilüfer’de toplumun her kesimini kucaklayan kültür-sanat çalışmaları hakkında bilgi edinmek üzere Nilüfer Belediyesi’ni ziyaret eden ABD İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi David Panetti, bu alanda ortak çalışmalar yapabileceklerini ifade etti.

            Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız’ı ziyaret eden Panetti ve beraberindeki heyet, Nilüfer Belediyesi ve kent hakkında bilgi aldı. Kendi çalışmaları hakkında da bilgi veren Panetti, Bursa’yı yakından tanımak ve yapılan kültürel çalışmaları yerinde incelemek istediklerini belirtti. Nilüfer Belediyesi’nin kültür-sanat anlamında dikkat çekici çalışmalara imza atığını söyleyen David Panetti, “Bursa’ya ilk kez geliyorum ve oldukça dikkat çekici bir şehir. Nilüfer Belediyesi’nin kültür projelerini de yakından izliyoruz. Bu konuda çok aktifsiniz. Birlikte ortak kültürel projelere imza atabiliriz. Sizinle Bursa’da işbirliği yapmak bizim çalışmalarımıza da değer katacak” dedi.

            Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Nilüfer çık hızlı gelişen bir kent. Kurum olarak toplumun her kesimine yönelik projelerimiz var. Kültür-sanat alanında Türkiye’ye örnek çalışmalara imza atıyoruz. Sizlerin de çalışmalarımızı yakından takip etmeniz bizim için çok değerli. Nilüfer Belediyesi olarak ortak projeler üretmeye hazırız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner51

banner60

banner37

banner36