Serkan Gür kitap dostu öğrencilerle bir araya geldi

Öğretmen Mehmet Aras İlkokulunu ziyaret eden Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında okula kazandırılan kütüphanede kitap dostu öğrencilerle bir araya geldi. Ziyarette Nilüfer İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi de yer aldı.

Serkan Gür kitap dostu öğrencilerle bir araya geldi

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde başlatılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerine aldığı, "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında Bursa’da 96 okula kütüphane kazandırıldı. 96 Kütüphaneden birisi de Nilüfer’de bulunan Öğretmen Mehmet Aras İlkokuluna yapıldı.

Kitapsız büyüyen çocukların susuz kalan ağaçlara benzediğini ifade eden Serkan Gür,  genç zihinlerin ve yetişen zekâların kitaplarla beslenmesi gerektiğine inandığını söyledi. Kitap okumanın sayısız faydaları olduğuna da değinen Gür; “Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde başlatılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerine aldığı “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında okullarımıza kurulan kütüphanelerde okuma alışkanlığı kazanacak öğrencilerimiz, bir yandan bilgi birikimlerini artırırken diğer yandan da empati yeteneklerini geliştirecekler.” dedi.

  

İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, yaptığı konuşma sonunda “Okullar arası imkân farklılıklarını azaltacak ve eğitimde fırsat eşitliğini artıracak bu projeyi himayelerine alan Emine Erdoğan Hanımefendiye ve Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e şükranlarımı sunarım.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner51

banner60

banner37

banner36