Timsah Acı Çektiriyor

 İnanılır gibi değil…

Bursaspor, Tuzlaspor karşısında,

İlk 11.dakikada bulduğu “3 gol” ile 3-0 öne geçmeyi başardığı maçta,

takım savunmasındaki “bireysel hatalar” fazla olunca, 3-3’lük beraberliğe razı oldu.

Gerçekler ile yüzleşmek lazım.

Maç öncesinde, geçen seneki iskelet kadrosunu koruyan ve iyi transferler yapan Tuzlaspor karşısında, Bursaspor rakibinden “puan alırsa” başarılı sayılır diyebilirdik.

Maç öncesinde böyle düşünürken, maç düdüğü ile Bursaspor, maça istekli ve tempolu başladı.

 Rakibi karşısında, 11 dakika 3gol bulması, maçı izleyenlere, bir an için galiba 3 puan ile bu maçı alırız “algısı” oluşturmuştu ki, O algı maalesef kısa sürdü.

Timsah da, 15. dakikadan sonra, takım savunmasındaki bireysel hatalar fazla olmaya başlayınca, rakibin oyuna ortak olmasına neden oldu ve devre arasına3-1’lik skor ile girdi.

İkinci devrenin hemen başında penaltı kazanan Tuzlaspor, penaltıdan bulduğu gol ile Bursaspor’un “panik” yapmasını sağladı ve daha tecrübesiz olan rakibini “stres” altına soktu.

Yediği 2.gol sonrasında, takım savunması zayıf ve stoperleri yetersiz olan Bursaspor, gereksiz yere “panik ve stres” olunca, Rakip Tuzlaspor daha da iştahlandı.

66.dakika da, rakibini yine durduramayan Bursaspor, yediği 3.gol ile maç içersinde oyundan düşerken,  maçı izleyen taraftarların, sinir ve stres yaşamasına neden oldu.

Maçın son 15 dakikasında, 1 oyuncusu kırmızı kart gören ve panik havasında, maçı 10 kişi tamamlayan Bursaspor için, bu maçtan alınan “1 puan” aslında kayıp değil kazanç.

Asıl can sıkıcı ve üzücü olan nedir biliyor musunuz?

Maalesef,  Teknik Direktör Mustafa Er’in dediği gibi, eksik oyuncu çokluğu nedeniyle

Camia ve Taraftarlar olarak bu sene gerçekten “acı çekmeye” devam edeceğiz.

Bursaspor’u tanıyoruz ve biliyoruz. Anlaşılan o ki, bu sezon böyle geçecek.

Transfer tahtası kapalı olan, ilk 11’deki, 7 as oyuncusunu kaybetmiş bir takım için, şu anki durum aslında pekte sürpriz sayılmaz.

Transfer sezonu 5 Ekim Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona eriyor.

Transfer olmadan, Mustafa Hoca’nın da yönetiminde işi gerçekten, çok zor...

YORUM EKLE

banner51

banner37

banner36