Hava Durumu

Birlikte yapabiliriz...

Yazının Giriş Tarihi: 18.11.2023 11:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.11.2023 11:10

Niçindir bilmiyorum, her seferinde gündem müthiş hızlı bir şekilde değişmeye devam ediyor.

Birkaç hafta önce olmazsa olmaz yeni anayasa için tüm gücümüzle çalışmamız gerekiyor denilirken bugünlerde devletin yetkili organları tarafından yeni anayasanın yerel seçimlerden sonra yapılmasında yönelik çalışmaların devam edileceği söylenmekte.

Ne için ülkemizde sadece konuşmak adına konuşuluyor olması ve konuşmak için konuşmanın ülkeye nasıl katkısı olduğu anlamak mümkün değil.

Artık durulmalı ve sistematik olarak konuşulan her konunun hayata geçmesi için adımlar atılması gerekmektedir.

Herhangi bir anayasa önerisi ya da hazırlanacak yeni bir anayasa için en iyi en verimli ortam oluşturularak hareket edilmesi gerekmektedir.

Toplumun her kesiminin düşünceleri fikirleri ve ihtiyaçları dikkate alınarak anayasa çalışmaları sivil olarak yapılmalıdır.

Sadece konuşmak adına konuşulan konu olmanın ötesinde yeni anayasa önemsenilerek her kesince dikkatlice ele alınmalıdır.

Türk halkı içinde bulundu durumu iyileştirmek için beraber çalışması gerekmektedir. Hiçbir şekilde kimse kimse için düşünmemeli, kimse kimse için fikir yürütmemelidir. Her kesimin ve her ihtiyaç sahibi kişilerin düşünceleriyle birlikte çalışmalar yürütülmelidir.

 Eğer ülkede sözde değil gerçek bir anayasa çalışması yapılacak ise toplumun her bireyinin söz sahibi olabileceği güvenli alan oluşturulmalıdır.

 Her dönem olduğu gibi sözde anayasa yap dönemi artık bırakılmalı. Artık sözde yapılmaya çalışılan her şeyden uzaklaşılmalı.

Real ve stratejik planlar dahilinde ortak tavırlar sergilenmelidir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman ve her zaman küllerinden tekrar tekrar doğabilecek güçte bir ülkedir ancak kaybedilen zaman ne yazık ki geri gelmemektedir.

Zamanı ve iyileşmeyi kaybetmemek için örgütlü çalışılmalıdır.

Çalışmaların en başında ise anayasanın bize sunduğu yaşama ilkeleri dahilinde hareket ederek çalışmalara başlamak gerekmektedir.

Anayasanın bize sunduğu ilkelerin iyileştirilmesi gereken kısımları ya da değişmesi gereken maddeleri için ise en iyi ortam planlanmalıdır.

Bugün anayasaya bağlı kalınmaz ise kuralsızlıktan ileriye bir şey yapamayacağız. Dolayısıyla iyileşme yerine her seferinde daha büyük kaoslar ile yüz yüze kalacağız.

O nedenle anayasa bizim suyumuz, ekmeğimiz,  havamız kadar kıymetli ve değerli olmalıdır.

 Eğer anayasayı değersizleştirirsek başımız beladan kurtulmayacaktır.

 Biliyorum ki iyileşecek ve güçleneceğiz. Ve yine biliyorum ki her olumsuzluğa rağmen içinde bulunduğumuz her kötü durumdan kendimize ders çıkaracağız.

Siz de hayatı iyileştirmek için mücadele etmeyi bırakmayınız.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.