Hava Durumu

Burası Türkiye

Yazının Giriş Tarihi: 08.06.2016 16:16
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.06.2016 16:16

Türkiye’nin gündemi; yenilebilinir enerji kaynakları, kültürel aktiviteler, teknolojinin daha da geliştirilmesi, insan refahının artırılması olması gerekirken, ne yazık ki gündemi meşgul eden konu TERÖR.

Artık terör konusu o kadar alışa geldi ki, insanlar “kaç kişi ölmüş”, “he iyi çok kişi değilmiş” gibi anlamsız ve alışmışlığı gösteren cümleler kurmaya başladı. Türk insanı artık teröre alıştırıldı. Tabi Türkiye’nin tüm bölgelerinde patlamalar ve terör olayları eksik olmamakta ve insanlar artık sokaklarda olmaktan korkmaya başladılar. Artık insanlar; işine, okuluna, arkadaş buluşmalarına giderken korkmaya başladılar. Herkes evlerine saklanmaya ve artık sadece temel ihtiyaçlarına yönelik birikimler yapmaya başladılar. Yerel yönetimlere, merkezi yönetimlere, yargıya, hukuka, askere ve insanların birbirlerine olan güven duygusu tükendi. Bu nedenle insanlar artık topraklarını terk etmeye çalışmakta ve Türkiye dışında başka bir ülkeye gitmenin/kaçmanın yollarını aramaktalar.  Zaten terör dışında, birçok ahlaksızlık, dolandırıcılık Türkiye’nin tamamını sarmış. Büyük balıklar, küçük balıkları yiyen olmuş bir kültür yerleşmiş ve her şeyin ötesinde tüm ilişkiler vıcık vıcık olmuş. Sananlara bu yazım.

Siz nerede ne yaptığınızın farkında mısınız?

Burası Türkiye… Hatırlatalım

Farkına vardılar aslında son çırpınışları bunlar. Güçlü bir ülkenin, güçlü bir halkı bulunduğunu gözden kaçırdılar. Halk, artık yerel ve merkezi yönetimi ile beraber çalışarak terör pisliğini yok etmenin tüm yollarını ortaya koymak için hazır. Halk, tüm kollu kuvvetler ile beraber bu sorunu yok etmenin yollarını ortaya koymak için hazır. Halk, tüm sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek terörün yok olması için atılması gerekecek tüm adımların atılmasını izlemekte ve denetlemekte. Son olarak Halk, yargı organlarına daha fazla güven duygusu geliştirilmesi için tüm adımları atmaktadır.

Diyeceğim şu ki, toprağımızda gözü olanın, gözünü oyacağımız ve yine diyeceğim şu ki, Türkiye’ye zarar verelimde, nasıl zarar verirsek verelim diyenlerin akıllarını alacağımız vakit geldi.

Dün yine bir terör saldırısı oldu yine canlarımız şehit oldu. Şehitler bizim.

Şehitliğin makamsal olarak ne olduğunu zaten siz anlayamayacaksınız. Tabi şehidimiz tabi ki olmasa. Bunu tüm kalbimle istemekteyim ancak bu terör pisliği temizlene kadar Allah tüm Vatan Evlatlarını koruması için tüm kalbimle dua etmekteyim. Sizin yerinize de dua ediyorum.

Güçlü halk dedim ya, bunu algılamıyorlar dedim ya bu aslında Türk halkının ne kadar sabırlı olduğunun bir göstergesidir. Bu ülkede halk, barış ve sevginin her yerde olmasını istemektedir. Herkesin huzur içinde bir birine gülümsemesini istemektedir. Bu dediklerim çok uzun vakitler almayacağını düşünmekteyim.

Allah bu güzel günleri en kısa sürede bizlere sunmasını ve huzurlu anların daha fazla olmasını nasıp etsin inşallah.

Umarım şu aralar, teröristler ve ülkeye zarar vermek isteyen çıkar sahipleri kafalarına kurşun sıkar ve hayatlarımızdan defolup giderler…

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.