Hava Durumu

Çok garip

Yazının Giriş Tarihi: 06.08.2016 17:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.08.2016 17:58

Her gün şaşırıyor her gün hayretler içinde kalıyoruz. Her yeni gözaltı olayı yeni isimler, yeni veriler elde etmemize katkı sağlıyor. Sonra yine şaşırıyoruz.

Hatırlarsınız, darbe girişimleri öncesi medya sektörü ile hükümet çok sürtüşüyor ve hatta taraf taraf/yandaş olmadığından dolayı holdinglerde adli kollar yoluyla incelemeleri yapılıyor diye toplumun önemli bir kısmı eleştirmişti. Yine hatırlarsınız savcılar, hakimler, askerler gibi birçok devlet adamı sorgu, sual için savcılıklara davet edilmişti. Hükümetin, kendi çıkarlarına ters gelen durumlar yaratanları seçiyorlar diye büyük eleştiriler ve tepkiler gösterilmişti.

Ama bugün hükümet o günlerde işlem yapmak istediği kişi ve kurumların ciddi bir terörist grubunun uçları olduğunu görüyoruz.

O günlerde hükümeti büyük bir kesim sorgulamıştı, “niye, niçin” diye cevaplar aramaya çalışmışlardı. İşte bugünlerde tahminlerin ötesinde yaşanan olaylar geçmişteki tüm sorulara cevap veriyor.

Birçok kişi şuan az bile yapılmış demeye başladı bile bunu görüyoruz. Ancak önemli bir sorun, bugün alınan cevaplar olmasına rağmen sorun olarak devam etmektedir. Ne midir? Bu terörist yapılanmanın işlerini kolaylaştıran içimizdeki hainlerin hala var olması. Hala demokrasi meydanlarında boy gösterip biz karşıtız duruşları sergilemesi. Bu gerçekten karaktersizliğin başka bir boyutu.

Erkek gibi duruşu olmayan onlarca yüzlerce insanın çevremizde dönüyor olması gerçekten çok garipsediğim bir durum. Bursa’dan yola çıkarak siyasi partilerimizin büyüklerine buradan sesleniyorum. “İçerideki hainleri teslim edin. Onların yargılanmasına öncülük edin. Bu zamana kadar yedikleri yetim haklarının, haklarını ödemeleri gereken zaman geldi. Bu çıkar gurubunu aranızdan tasfiye edin”. Bunu yaparken büyük gruplarda çok kişili ortamlarda yapınız ifşa ediniz. Çünkü bu çıkar grupları hala cesurca aramızda dolanmaya devam etmektedirler. Bunu engellemek parti büyüklerimize, partiye yöneticilerine ve partilere gönül verenlerin yapabileceği şeylerdir.  Bunlar derhal yapılmalıdır. Bilip de eğer yapılmıyorsa bu dünyada ve ahir hayatta tüm hakkı yenilen insanları iki eli yakanızda olsun.

Siyaset yapmak işte tam budur. Bunu yapamıyorsanız çekip gidiniz. Bunu yapabilmek dürüstlüğün ve kaliteli insanın soyluluğundan gelir.

Artık örgüt sökülmeye başladı. Tüm çıkar ilişkileri dahil her bağ yüz üstüne çıkmaya başladı. Tam bu noktada dürüst ve adilce yaşamış insanlar birçok şeyle karşı karşıya kalmışlardır ve şaşkınlarını gizleyememişlerdir.  Kendilerini ne için, kim için yaşadık diyerek hayıflanmaya başlamışlardır. Aman ha siz üzülmeyin, hayıflanmayın çünkü doğru şey yaptınız. Artık çağ daha dürüstlerin yan yana olacağı dönem. Bunu unutmayın.

İkiyüzlüler tektek aramızdan ayrılmaya devam ederken bunun keyfini sürmeye devam edin. Nedense bilmiyorum ama dürüst olmayan, sahtekar kişilerin birbirini ortaya koyması, satması ve şikayet etmesi çok garip şekilde beni keyiflendiriyor.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.