Hava Durumu

e-gençlik Derneği Yürüyüşü

Yazının Giriş Tarihi: 24.05.2024 12:06
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 12:06

Bilindiğiniz gibi 1996 yılından bu yana sivil toplum kuruluşları içinde kesintisiz hep bulundum. Bulunduğum STK’larda ya temsilcisiydim ya kurucusu ya da başkanlığını üstlendim. Sivil toplum kültürü bende her şeyin önüne geçti. İçinde yer aldığım STK’ların her birinin bendeki yeri ayrı ve çok kıymetli. Her birinde inanılmaz kapsayıcı, birleştirici ve çağdaş bilgiler öğrendim/öğrettim. Tabi bu yapılardan biri olan e-gençlik Derneği ile ilgili olan serüvenimi sizlerle paylaşmak istemekteyim. Paylaşmak istiyorum çünkü her insanın varlık sebebi var ve bu varlık sebebini toplum yararına kullanmalıdır. e-gençlik derneğimdeki hikaye de tam bununla ilgi.

Siyasette, politikada, ekonomide ve insan olmanın bize verdiği her alanda gençliğin enerjisini etkin şekilde kullandık. Peki e-gençlik Derneği nedir, nasıl kurulmuştur ve ne yapar…

2003 yılında 20 gönüllü ile anlatılmaya başlanan bir hikâye 'e- gençlik Derneği'...

Gün geçtikçe bu hikayeyi anlatanların sayısı çoğaldı. Çünkü hikayemizi sadece anlatmaya değil; yaşamaya ve yaşatmaya da kararlıydık.

Geçirdiğimiz on iki yıl içinde gücümüze güç katarak 100’ü aktif, binlerce üyemizle baş koyduğumuz gönüllülük yolunda yürümeye devam ediyoruz.

Üstelik, ilk günkü heyecanımızı ve enerjimizi kaybetmeden…

Emanet olarak aldığımız değerleri, çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma isteğimiz bizi farklı düşüncelere sahip farklı kültürlerle farklı alanlarda bir araya getirdi.

İçinde bulunduğumuz kültür sentezinde,

Ele aldığımız projeler sadece yereldeki sosyal kalkınmaya yönelik değildi. Bugüne kadar ele aldığımız uluslararası çalışmalarımızla 'kültürler arası köprü' olabilme vazifemizi de elimizden geldiğince eksiksiz olarak yerine getirmiş olmak ve aldığımız takdirler bizleri hem onurlandırdı hem de yapmayı planladığımız işlerde güç kaynağımız oldu.

Peki, biz boyumuzdan büyük bu işlerin üstesinden nasıl geldik? Sadece kendimize güvendik…Hem de çok güvendik.

Çünkü yaptıklarımızın doğruluğundan emindik. Gençlik ateşimizle ve heyecanımızla yapabilirliğimizi arttırabileceğimizi biliyorduk. Bu ülkenin bizlerden-gençlerden- beklentilerinin farkına vardık ve işe koyulduk.

Tabii bizleri başarılı kılan durumlar bunlarla sınırlı değildi… Asıl başarımız farkına varmadan kendi içimizde kurduğumuz sıkı dostluklar oldu. Çoğumuz birbirimizi aynı işlere kolları sıvadığımız zaman tanıdık. Kimi zaman da bir tebessümle başlayan arkadaşlıklar gitgide güçlendi.

Ve…

Yorulmak, vazgeçmek nedir bilmeden, anlayışla, güvenle ve sonsuz inançla, omuz omuza geçen 21 yılın sonunda bu günlere geldik…

Geriye dönüp baktıkça ortaya çıkan başarılarımızı gördükçe coşkumuz daha da artıyor!

Bizler gücümüzü keşfetmenin, güzel işlere imza atmış olmanın gururunu doyasıya yaşıyoruz ve yaşatmaya çalışıyoruz. Bizden sonra gelecek olanlara da artı katacak olduğumuza inanıyoruz. Gençlik ışığımızla aydınlattığımız bu yollarda bizden sonra gelecek olanlar karanlık nedir bilmesin istiyoruz.

Büyük umutlarla kaplanmış ve gerçekleşmeyi bekleyen bir yığın istek için e-gençlik Derneği başarının hiç bitmeyeceği adrestir.

e-gençlik Derneği tüm varlıyla geleceğe yön vermeye devam edecektir. Gençliğin sesi olurken, gençliğin gücünü ülkede daha kaliteli yaşamak için amaç edinecektir.

O zaman yürüyüşümüze devam…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.