Hava Durumu

Geleceğimiz

Yazının Giriş Tarihi: 04.05.2024 11:14
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.05.2024 11:14

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yapılacak en büyük kötülük gelecek nesillerini geçmiş ve gelecekten kopartmaktır.

Geleceğe sahip çıkmak için ve geleceği şekillendirebilmek için geç geçmiş değerlere sahip olarak çağın gerektiği şartlarda hareket etmekle mümkün olacaktır.

Bugün geleceğin sahibi gençlerin her konuda Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı eğitimler verilmesi gerekmektedir.

Ülkede konuşulacak her düşünceye saygı gösterilmesi gerekmektir. Sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucu değerlerinin olmadığı ve kurucu ilkelerin yer almadığı hiçbir varsayım bile kabul edilmemelidir.

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'ni inşa ederken geçmiş tüm değerlere sahip çıkarak hareket etmiştir. Geçmişte yaşanan her değerden ve yaşanmışlıktan ders çıkartarak hareket etmiştir. Yine Mustafa Kemal Atatürk geleceği okuyarak bölgesinde büyük ülke olabilmenin ilkesel değerlerini görerek Devleti inşa etmiştir.

Bugün toplumun ve geleceği şekillendiren her bireyin tartışmasız olarak Atatürk ilke ve değerlerine uygun hareket etmesi gerekmektedir.

Yanlışlıkla yapılabilir ancak yapılan yanlışlıklar konum ve mevkiye göre kesin değerlendirilerek uygun uyarılar ya da cezalandırmalar yapılmalıdır.  Çünkü yeniden keşfedilecek ya da icat edilecek bir şey yok. Keşif ülke kurulurken ortaya konulan tüm değerlerin içine konmuş. Dünyada birçok ülke bu ilkeleri yeni yeni fark ediyorken biz bu ilkeleri 1923 yılında devletimizin geleceğine kazımışız. İşte o nedenle geleceğe zarar veren bizden olmayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Dünya standartları üzerinde gücü olduğunu kesinlikle kabul etmek gerekmektedir. Bu güç etkin ve ilkeli kullanıldığında milli hasıla da artar, refah seviyesi de güçlenir ve en önemlisi geleceğe yön veren bireylerin olduğu yegane ülkelerden biri haline dönüşülür.

Bugünün yöneticileri tekrar tekrar ülkenin kurucusunun değerlerine bakarak hareket etmesi gerekmektedir. Yine bugünün vatandaşlarının da kendi hak ve hürriyetlerine sahip çıkarak gelecek nesillerin şekillenmesi için elinden gelen her çabayı ortaya koyması gerekmektedir.

Dünyanın en pratik ve en zeki gençlerine sahip olduğumuzu söylemek yalan olmaz. Bu gençler dünyanın birçok yerinde önemli katma değerler oluşturmaktadır. Oluşturulan bu katma değerler ne yazık ki büyük bir kısmı farklı milletlerin ekonomisine ve geleceğine yatırım olarak gitmektedir.

İşte biz bu gençleri tek tek ülkemize toplayarak ülkemizin milli birliğine ve ülkenin çağdaş yönünü ortaya koymamız gerekmektedir. O gençler ülke özlemi duymaktadır. Ülkesinde katma değer oluşturmak için birçok Duygu içlerinde beslemektedir. Tabii bununla birlikte kendilerinden daha küçük kişilerin de çağa uygun yaşamalarını istemektedirler. İşte o nedenle geleceğe güç katacak nesillerimize sahip çıkmamız gerekmektedir.

Biz büyük bir ülkeyiz ve biliyoruz ki eksiklikler giderilecek yanlışlıklar ise yok edilecektir. Bize yakışanı yapma zamanı gelmiştir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.