Hava Durumu

Gerçekçi olalım

Yazının Giriş Tarihi: 14.05.2016 13:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.05.2016 13:11

Bugünlerde kafalarımız bir çok konu ile karışıyor ki, neye tepki vermek, neyle ilgilenmek yada hangi duygulara bürünmemiz gerektiğini artık karıştırır olduk. İşin kötü tarafı umursamazlık ise artık toplumun büyük bir kısmını da sarar oldu.

Etrafınızdaki insanları biraz dinleyin sizde fark edeceksiniz iki ayrı olay döndüğünü. Bir yaratılmış sanal gündem,  birde gerçek gündem. O kadar fazla olay ve durum değişiyor ki hiçbir olay çözülmeden yeni olaylar ile karşı karşıya kalıyoruz.

Biraz irdeleyelim sanal gündeme girmeden. Asıl gündemin ne olduğunu bakalım. Yine birçok ailenin canı yandı. Terör can aldı ve şehitlerimizin artık sayısını bilmez olduk. Her gün “Yeni şehidimiz var mı?” derken insanların artık çok umursamadığı görülmeye başlandı. Ateş düştüğü yeri yaktığı net bir şekilde anlaşıldı. Devletin vekili, bakanı artık şehit cenazelerine gelmez oldu. Keşke ilin tüm vekilleri en azından ilinden şehit çıktığında aileye destek olabilmek için o şehirlere gelebilseler.  Neyse…

Önemsenmesi gereken bir gündem maddesi ise İstismarlar. Türkiye’nin her yerinde istismara uğramız çocuklar mevcut. Ben bu duruma anlam veremiyorum. İnsanlığımıza inanamıyorum. Nasıl olur, küçücük çocuktan kim ne ister diyorum. Ama her şey ortada. İstismarla ilgili öyle cümleler kuruluyor ki aklım bazen almıyor. İstismar karşısında sağır ve dilsiz olanlar dahil olmak üzere iki dünyada cezalanmasını canı gönülden Allahtan istemekteyim.

Bugün sokaklarda en çok konuşulan konusu ekonomik gelişmelere bağlı işsizlik ve ekonomiye bağlı yolsuzluklar. O kadar çok şey konuşuluyor ki, hem acınası durumlar söz konusu, hem de sinirlenilecek durumlar ortada. Zaten herkesin sağa sola borcu var, birileri zaten alt gelir sahibi kişilerin emeğini sömürmeye çalışıyor. Hakları sömüren kişilerin güçlü olmasından dolayı hak savunanlar zaten adım atamıyor. Tabi böyle olunca, bu duruma herkes seyirci kalıyor. İnsanlarımız artık tüm zorluklar karşısında baş başa bırakılıyor. Çözümü yok bu durumun gibi gözüküyor. Çünkü denetleyicilerde bu konuyla ilgisi yokmuş gibi davranıyorlar. Ne diyelim Allah yolsuzu ve denetçilik rolü olup da görevini yapmayanı ıslah etsin.

Gelelim en büyük soruna Ahlaksızlık. Türkiye’nin en önemli sorunu bu olsa gerek. Bir bakın çevrenize sizde göreceksiniz. İnsani değerler azalıyor. Siyasi ahlak tüketiliyor. Sosyal aslanlar da sadece şiddet ve şiddet ürünleri yer alıyor. Yani yozlaşmanın eşiğimde bir ülke olmak üzereyiz. Sorumlularda biziz, sorunlarla karşılaşanlarda biziz. Tabi tetikleyen birçok dış unsur bulunuyor ancak durumlardan kaçmamak gerekiyor.

Ey Türk İnsanı. Kendine çeki düzen vermelisin. Artık saçma sapan durumlara DUR demelisin. Yoksa geri dönüşü olmayacak olaylar ile baş başa kalacaksın ve sonsuza dek ağlayacaksın.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.