Hava Durumu

Hedef Türkiye

Yazının Giriş Tarihi: 09.12.2017 13:17
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.12.2017 13:17
 Kör olduğumuzu vurgulamanın daha nasıl olacağını anlatmak için ne yapmak gerekiyor bilemiyorum. Her zaman çevremizde olan kötü olaylar bize gerçeği görmeye yetmiyor olmasına çok şaşırmaktayım. Üzülüyorum ama yine size ifade edeceğim. Lütfen kulak veriniz.

Türkiye, kurulduğundan buyana, hatta daha öncesinden beridir ki, birileri tarafından algı ile yönetilmeye çalışılmaktadır.

Yalanlar, saptırmalar, adatmalar, oyunlar, tezgâhlar, kumpaslar, fitneler, çarpıtmalar, nifaklar biteviye devam edile getirilmiş ve halende aynı türden entrikalar sürdürülmeye çalışılmaktadır.

Türkiye’yi yönetenleri, yönetileni seçenleri sürekli bir şeylerle meşgul etmek, algı yanılgısı oluşturularak aklın kullanılmadan, hislerle idare edilmesini isteyenler, ülke ve toprakları üzerindeki emellerinden asla ve kata vaz geçmemişlerdir. Geçmemek içinde her türlü dümen içinde yer almışlardır.

Yazdıkları ile algı oluşturmak isteyenler, ekran üzerinden de göze hitap etmekten, sesle kulakları aldatmaktan asla ve kat geri durmamışlardır. Bu yolda çıkarlarını korumak kollamak adına her türlü fedakârlığı yapmaktan da kaçınmamışlardır.

Özellikle İngiltere’nin dizayn ettiği, senaryosunu yazdığı, geleceğini şekillendirmeye çalıştığı Türkiye ve özellikle güneyindeki ülkeler,  kendi halklarına bırakılmayacak kadar değerli ve vazgeçilmezdir.

Yazılarımızda sürekli, özellikle 2001 ikiz kulelerin vurulmasından bu yana, hedef ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekmeye, vurgu yapmaya, uyarmaya çalışıyorum.

Onların tabiriyle “Ortadoğu” sadece Türkiye’nin ele geçirilmesi için, kargaşanın, kardeş kavgasının, cadı avının, istikrarsızlığın oluşmasının için seçilmiş alandır.

Anadolu Milletinin aklından ve yürekliliğinden korktukları içindir ki, kurdukları tezgâhlarla, oyunlarla, kumpaslarla milletin dikkatlerini asrı aşan sürelerdir başka yönlere çekerek, içeride fitne ve nifaklarını, Adı Türk, kimliği Müslüman olanlara kullanmışlardır.

Böyle gelmiş olsa da böyle gitmeyeceğini artık millet anlamaya başladı, algılarından arınmaya çalışıyor.

Ülkenin daha rahat kontrol edilmesi kolaylaştırmak adına, ayrışmalar, sınıflaştırmalar, dini ve mezhebi ayrılıkların körüklenmesi için dini oluşumların kontrol altına alınması için tarikatlar, cemaatler ilan etmekten geri durmamışlardır.

Medeniyetin Beşiği Avrupa değil, Anadolu’nun bizatihi kendisidir. Coğrafyamızda kurulan oyunlara kanmakta ve çoğu kez hata yapmaktayız.

Türkiye yönünü Güneyindeki ve Doğusundaki ülkelere döner, işbirliği yaparsa, kontrolünün imkânsız olduğunu biliyorlar. O nedenle ki kontrollü davranışlar ortaya koymaktadırlar. Ne zaman biz gerçek bir tepki ortaya koysak işte o zaman gerçekten geri adım atmaya başladıklarını görmekteyiz.

Bizim atacağımız adımlar ise bundan sonra bilimde, sanatta, teknolojide, eğitimde, sağlıkta yani insan yaşamına verilen değerler üzerine olmalıdır. İşte o zaman sağlam bir duruş ortaya koymuş olacağız.

 

Kimler istememiştir huzuru? Huzurlu, kalkınmış, müreffeh, birlik, dirlik, yurtta ve cihanda sulhu tesis edebilecek güçteki bir Türkiye’nin olmasını istemeyenler.

Anlayalım artık, hedef ülkenin Türkiye olduğunu. Üzerimize oynanan oyunları! 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.