Hava Durumu

Kutlu ilerleyiş

Yazının Giriş Tarihi: 11.08.2016 13:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.08.2016 13:02

Demokrasi nöbetlerine geldik. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde, bir milletin tırnaklarıyla demokrasiyi nasıl ülkesinde sağladığını tüm dünyaya göstermiş olduk. 15 Ağustostan bu yana, dünya tarihinde ilk olma özelli taşıyan organizasyonu dün bitirdik.

Aslında bitirdiğimiz nöbetler bir başlangıç bir yenilenmenin ilk adımıydı. Bu ilk adımı Türkiye – Rusya ilişkilerinin geliştirilme çalışmalarıyla gördük.

Rusya, Türkiye ile ilişkilerini daha ileri boyuta taşıyabilmek için tüm şartlarda anlaşabileceklerini resmen ilan etti. Sanayide, ithalatta, ihracatta, enerjide, turizmde ve hatta bölgede önemli güç olmak adına da Suriye ve bölgedeki terör olayları içinde işbirliği yapılması gerektiğini ortaya kondu.

Görüldüğü gibi Türkiye, uluslararasındaki saygınlığını tazelerken daha da güçlenmeye başladı. Bunun nedeni ise bir milletin tekrar dirilmiş olmasıyla ilgilidir.

Yapılan ilk uluslararası görüşmeler ve buluşmalar gösteriyor ki, güvenilir bir liman olma özelliğini her geçen gün daha da artırmaktadır.

Tabi bu uluslararasındaki güvenirlik durumu ise yereldeki ve ulusaldaki, küçük ve büyük birçok olumlu ve tutarlı adımların atılmasından kaynaklanmaktadır.

Örneğin meclisin uyum içinde çalışıyor olduğunu görülüyor olması. Belediyelerin eksikte olsa hizmetlere devam ediyor olması ve ülke içinde yatırımların zamanında açılıyor olması sayabileceklerimin bazılarındandır.

Dün Bursa, kendini yenileyerek hizmet sektöründe güç olma yolunda ilerleyen bir yatırımla tanıştı. VM MEDİCALPARK.

"Herkes için sağlık" mottosuyla 55 bin metrekare üzerinde yeni ve bilime ve ilime dayalı hastanesiyle Fevzi Çakmak Caddesi'ndeki yerini açtı. Fomara Meydanındaki yerinden sonra ikinci hizmet noktası olan VM MEDİCALPARK Bursalıların hizmetine girdi.

Bu açılış bize gösteriyor ki, yereldeki işletmelerin özverisiyle büyüyen ve yenilenen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. VM MEDİCALPARK Genel Müdürü Prof. Dr. Sedat DEMİR Bey konuşurken bende değişik ve keyifli bir his yarattı.

Daha önce şahit olduğun donanımlara sahip bir hastane ancak farklı olan tarafı ise bu hastanenin Bursa ile ilk defa tanışıyor olması. İlk kez Kanada da benzer donanımlara sahip bir hastane görmüştüm 2008 yılında ve açıkçası kıskanmıştım. Sonra farklı üç beş ülkede daha gördüm hizmet odaklı hastaneler. Bende göz alışkanlığı olmuştu. Tabi ne ailem ne çevrem bu tarzda hastanelerle karşılaşmamıştı. İşte Sedat beyde bunu fark ettim bu yeniliği Bursa halkına sunma özelliğini taşımanın haklı gururu ve heyecanını yaşıyordu.

İşte bu beni çok heyecanlandırdı. Kendilerine ve yatırımcılara Bursa’ya verdikleri değerden dolayı teşekkür ederim.  Eminim ki “Sağlığa Değer Katan Hizmet' sloganı ile yola çıkan VM MEDİCALPARK, Bursa'daki sağlık hizmetlerini bir üst segmente kesinlikle taşıyacaktır.

Türkiye her alanda yatırımlara ve gelişmelere açık olmalıdır o zaman göreceğiz ki büyük bir güç olurken büyük bir yardım elide olacağız.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.