Hava Durumu

Liyakat sahibi

Yazının Giriş Tarihi: 02.08.2016 17:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.08.2016 17:10

Türkiye Cumhuriyeti’nin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! Bu belli. Fakat zekânı unut!.. Daima çalışkan ol...

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşına doğru ilerlerken genç olduğunu her şartta ortaya koymakta devam etmektedir. Türkiye yüzüncü yaşında biliyorum ki yaşanabilir ülkeler arasında en üstlerde olacaktır. Yani Demokratik yapısı, anayasal düzeni, yerel yönetim politikaları, çevre politikaları, sağlık politikaları, temiz enerji politikaları, kültürel ve turizm konularına bakışı, eğitim alanındaki reformları gibi birçok alandaki gelişmiş ve iyileştirmiş olacaktır. Bu iyileşmeler ile yine biliyorum ki dünyanın birçok ülkesinde yaşayanlar bu ülkenin nasıl bu şekilde büyüdüğünü, nasıl yaşam kalitesinin bu şekilde artığını merak edeceklerdir. Hatta merak etmekle kalmayıp bu coğrafyada yaşama fırsatı arayacaklardır.

Böyle olacağına çok eminim. Tabii ki bu şartlarda bir ülke olabilmek için bazı durumların olması gerekiyor. En başta yapılması gereken gençlere güvenmek olmalıdır. Gençler geleceğin yaşayanları, liderleri ve yöneticileri ise bugün o gençlere gerekli değer, önem ve bilgi verilmelidir. Saygı gösterilerek düşüncelerinin olgunlaştırılma süreci takip edilmelidir.

Liyakat sahibi gençlerin yetiştirilmesi neticesinde bugünden bile göreceksiniz ki gelecek çok güzel olacaktır.

Bugün birçok kişi çeşitli nedenlerden dolayı hata, yanlışlık ve hatta kandırılmaktadır. Bu kandırılmaların altında programlanmış gibi beyinlerin ortalıklara salıverilmesinden kaynaklıdır. Salıverilen kişiler işte karşımıza dün pkk’cı, ışidci bugün ise fetöcü olarak karşımıza çıkarak devleti sarstılar, insanları öldürdüler. Eğer kendimize çeki düzen vermez isek, böyle terörist grupları yeniden oluşacak ve yeniden karşımıza çıkarak bizi üzmeye devam edeceklerdir.

Bunların yaşamamak için yediden yetmiş yediye görev düşmektedir. Her daim gözlerimizin açık olması gerekmektedir. İçeride ve dışarıdaki haydut kılıklı binlerce kişi gözlerini kırpmadan bizi izlemektedir. Bunları bilerek çalışmalıyız. Bunları bilerek üretmeli ve sevmeliyiz ve bunları bilerek inançlı olup inançlarımızı en doğru şekilde yaşamalıyız.

Türk gençliğine çok görev düşmektedir. Görevin verilmediğin, görevin alınıldığını bilerek bu topraklarda yaşamalıyız. Dosta güven verirken, hainlik edenlerin kökünü kazıyacağımızda göstermeliyiz diyerek, gençleri görev başına çağırıyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.