Hava Durumu

Nöbet ve temizlik zamanı

Yazının Giriş Tarihi: 16.08.2016 19:40
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.08.2016 19:40

Nöbeti sadece alanlarda tutup bitirenlere tekrar hatırlatma. Nöbet süreklidir. Nöbet adil olmaktır. Nöbet farklılıklara saygı gösterebilmektir. Nöbet yaptığın işi en iyi şeklide hakkınca yapmaktır. Nöbet ahlaklı olmaktır. Nöbet hukuka uymaktır. Nöbet kin tutmamaktır. Nöbet bireysel menfaat gözetmemektir. Nöbet geleceğe akıllı yön vermektir.

Nöbet tutmayı yanlış anlayanlar yukarıda belirtiklerimi gözden geçirmeli ve kendine çeki düzen vermelidir.

Biliyorsunuz ki Türkiye’nin büyük bir kısmında iyi ilişkileri olan biriyim. Tüm arkadaşlarımla yaptığım iletişimlerde ortak olarak fark ettiğim bir şey oldu. Bunlardan en öne çıkanı ise “FETÖ örgütü ile zamanında kim iş yapmadı ki” söylemi. Fetöcülerle hiçbir zaman bir araya gelmemiş, devlet memuru ve siyasi insanların varolduğunu ben biliyorum. Eğer benim etrafımda varsa eminim bu sayı daha da artar. O zaman Fetö terör örgütü aracılığı ile iş yapmış, memur olmuş, siyasete girmiş, para kazanmış, ihale almış, fikir veya düşünce sunmuş kim varsa listelenmeli, yaptıkları incelenmeli ve hukukun verdiği karar neticesinde suçlu bulunan cezalandırılmalıdır. Bu yargılama, fetö terör örgütü ile hiç bir ilişkisi olmadan tırnaklarıyla bir yerlere gelenler için yapılmalıdır.

Bugünlerde bazı cep mesajlarında şahit olduklarım adına gerçekten üzülmeye başladım. Ders alınmıyor olmasına üzülüyorum. Kaybettiğimiz 250 şehidimiz adına üzülüyorum çünkü mesajlarda devlete alınacak işçi, sözleşmeli ve memurların “x yapısına mensup olanları öneriniz” yazıyor. Hem Cumhurbaşkanımız, hem de Başbakanımızın söylemi “79 milyon ile hareket edeceğiz” yönünde. Ancak kendine iş çıkarmaya çalışan bazı kimseler toplumun ayrıştırılması konusuna bilinçli ya da bilinçsiz olarak katkı sağlamaktadır. Bu gerçekten büyük bir sorun. Ve bu sorunun bugün varolan durumun şekil değiştirmiş hali ve daha büyük bir sorun olarak karşımıza çıkacağına işarettir.

Aklımızı başımıza alalım. Devletin ve milletin yararına olacak kişileri ve çalışmaları bugünlerde iyi algılayalım. Çünkü görüyoruz ki sorunlar büyüdüğünde çözümü güçleşiyor.

Şuanda acil olarak siyasetin içindeki ve kamuda görev yapan paralelcilerin hukukun karşısına çıkarılmasına katkı sağlanmalıdır. Çünkü bu kişiler “bize bir şey olmadı hadi devam” diyecek kişiler olarak içimizde yer alacak ve belki yine benzer kalkışmaların baş rolünde yer alacaklardır.

Türkiye’yi dışarıdan yıkamayacaklarını fark edenler benzer oyunlara devam edecektir. Bunu her seferinde yazıyorum. Bugün olduğu gibi yarın da hainler karşımıza her yöntemle çıkmaya devam edecektir. Bu hainlere karşı bugünden hukuka, denetime, yargıya, basına ve sivil topluma önem verilmeli ve bunlar güçlendirilmelidir. Devleti devlet yapacak değerler dünya standartlarının üstüne o zaman çıkarılacaktır. Vatandaşımızın yaşam kalitesi o zaman artacaktır. Kaliteli bir yaşama doğru yapılacak her adıma canı gönülden şimdi teşekkür eder ve ben de bu adımların arkasındayım diyorum.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.