Hava Durumu

Soru sorunuz

Yazının Giriş Tarihi: 07.06.2024 11:50
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.06.2024 11:50

Hayatlarımızın çeşitli dönemlerinde inişli çıkışlı zamanları olması normaldir. Ancak sürekli kötüye gidiş ve sürekli kayıp varsa anormal bir durum muhakkak vardır.

Yaşadığımız coğrafyada karşılaş tüm değişkenlerde vatandaşların büyük bir kısmı refah kalitesinden ödün vermekte.

Her ne olursa olsun her geçen gün vatandaşlarımız daha da sıkıntılar içinde kalmakta.

Örneğin herkesin hatırlayacağı gibi 1 doların karşılığı 6-7 Türk Lirası iken, “bu gidişle bir dolar 10 TL olur” dendiği için yetkililerce yargılama yoluna gidilmişti. Mahkeme tarafından sorgulama yapan kişilerin yargılaması yapılırken bir doların karşılığı ığı 14 TL'yi geçtiğini gördük.

Yani fark ettiğiniz gibi her ne olursa olsun nasıl davranırsak davranalım kötüye giden olaylar vatandaşın büyük bir kısmını doğrudan etkilemektedir.

İşte o nedenle düğünümüzü bu günümüzü sorgulamalıyız ki yarınları mı daha insana yaraşır ve yaşam kalitesi iyileştirilmiş olarak karşımıza çıkmalıdır.

Sorgu sormaktan korkmayınız. Anayasanın size verdiği her hakkı kullanarak ilgililer hakkında yetkililer hakkında soru sorma hakkınızı kullanınız.

 Sorulmayacak hiçbir soru yoktur. Soru sormak ve yeterince cevap almak bilinmezlikleri ortadan kaldıracağı gibi aynı zamanda geleceğe dair risk planları ile hareket edildiğini bize gösterecektir.

Hayatımızda dahi iniş çıkışlar dolayısıyla daha kontrol lü olarak karşımıza çıkacaktır.

Bulunduğumuz coğrafyanın gücünü dünyayı gezdikçe daha fazla anlamaktayım. Dünyadaki gelişmeleri gördükçe yaşam kalitemizin niçin bugün bu durumda olduğunu görünce üzülmekteyim. Asıl hak ettiklerimizin neler olduğunu daha net görmekteyim.

İçeride ve dışarıda ülkenin bütünlüğüne, ülkenin ekonomisine, ülkenin siyasetine, yani ülkede yaşayan vatandaşların aleyhine birçok olayın gelişiyor olması açıkça her vatandaşın daha fazla sorumluluk alarak harekete geçmesi gerektiğini göstermektedir.

Coğrafyamızın bulunduğu konumu, yeraltı kaynakları, beşeri gücü, mevsimleri, tarımsal ürünleri, geçmiş tarihi yani her neresinden bakarsanız bakın bugüne ve yarına zenginlik katacak kadar kıymetli değerleri bulunmaktadır. Ancak geçmişten bugüne bakıldığında devam mı kötüye gidiş yani refah kalitesinde düşüş görülmektedir. İşte bu düşüşlerin tamamına sorular sorarak, nedenlerini öğrenerek ve nedenlerine karşı önlem alarak reaksiyon gösterilmelidir.

İçinde bulunduğumuz zenginliğin karşılığı bugünkü yaşam kalitesi olmadığını görerek hareket etmeliyiz.

 Biliyorum ki her vatandaş geleceğinin iyileştirmek için elini taşın altına koymaktan çekinmez. Yine biliyorum ki yarınlar daha yaşanabilir ve daha kaliteli olarak karşımıza çıkacaktır. Çünkü inancım vatandaşların her biri hukukun ve anayasanın kendisine verdiği hakları kullandığında kalite kendiliğinden vatandaşlara yansıyacaktır.

Daha kaliteli yaşam için lütfen sorunuz!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.