Hava Durumu

Türkiye’yiz

Yazının Giriş Tarihi: 03.08.2016 13:12
Yazının Güncellenme Tarihi: 03.08.2016 13:12

Bilmeyen ve bilmediğini bilen çocuktur, ona öğretin;

Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, onu uyandırın;

Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen aptaldır, ondan sakının;

Bilen ve bildiğini bilen liderdir, onu takip edin.

Çin Atasözü

 

Tesadüf müdür, yoksa denk mi geldi bilemiyorum ama dün samimi ve beraber birçok şeyi tartıştığımız arkadaşlarımızla bir araya geldik. Tesadüf mü dememin gerekçesi ise mecliste bulunan liderlerin buluşması ile aynı güne getirilen bir buluşma olmasıdır. Yine tesadüf olan ise buluştuğumuz arkadaşlar CHP’nin, MHP’nin ve Ak Parti’nin içinde etkin görevleri olan kişilerdir.

 

Buluşmamızı liderleri takip edeceğimiz bir kafe de yaptık ve bizde tartışmaya başladık. Tartışma konumuz tabii ki hain fetöcüler ve hain terör saldırıları üzerineydi. Bu tartışma esnasında fark ettik ki el birliği ile terör girişimi yapan fetöcüleri görememişiz. Yine fark ettik ki eğer biz böyle kutuplaşmaları devam edersek başkaları farklı şeklilerde bu ülkeye, ülkenin bütünlüğüne yani bize saldırmaya devam edecektir.

Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye artık büyüyen, sorgulayan ve üreten ülkedir. Bunun teminatı ise milli irade ve bunun teminatı ise hukuk, denetleme ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin güçlü olmasıdır.

Geçtiğimiz günlerde başbakanımız muhalefet liderlerimizle bir araya geldi. Bazı konularda anlaştılar bazı konularda çekimserliklerini ortaya koydular. Konuşulanların üzerinde çok durmayacağım. Bunları zaten biliyoruz. Durmak istediğim konu ise liderlerimiz artık Türkiye’nin bekası için bir araya gelebiliyor olmaları. Bizi bugüne kadar küçük oyunlar ile ayırmaya çalışan hainler 15 Temmuz’da sergiledikleri hain senaryo neticesinde bizi birbirine daha çok yaklaştırmış olmasıdır. Bugün bunun kıymetini ve değerini bilmeliyiz. Birbirimizi farklılıklarımızdan dolayı sevmeyen var ise onlar nifak tohumu olduğumuzu açık ve net olarak ortaya koyarak dillendirmeliyiz. 

Bugün bizi bölmeye çalışan her görüşü ve düşünceyi yok etmek için güç birliği yapmalıyız. İnadına hukuk, demokrasi, vicdan ve liyakat demeliyiz.  Farklı görüşlerin zenginlik olduğunu görerek yolumuzu renklendirmeliyiz. Bunları yapabildiğimizde göreceksiniz dünyadaki konumumuz nasıl olacak daha da önemli göreceksiniz yaşam standartlarımız nasıl gelişecektir.

 

Mustafa Kemal Atatürk geçmişten günümüze mesaj gönderiyor ve diyor ki “Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin. “

 

Biz artık yükümüzü aldık, biz artık gücümüzü gördük ve gösterdik. DNA’mıza yüklenmiş olan vatan aşkı karşısında hiçbir şeyin duramayacağı net bir şekilde ortaya koyduk. Bunu pekiştirmek için el birliği ile bu kutlu yürüyüşe devam etmeliyiz. Çünkü biz Türkiye’yiz!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.